facebook twitter nk
Ładuję

Wiadomości

18 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzielnicowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Sprawdzenie takie odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu. Policjanci sprawdzają również, czy osoby objęte kwarantanną nie potrzebują pomocy.
czytaj dalej »
18 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wiosenna aura sprzyja pracy na polach czy działkach. Mimo zaleceń pozostania w domu, wielu z nas decyduje się na wiosenne porządki; niestety - zdarzają się osoby, które decydują się również na wypalanie traw. Policjanci przypominają - konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby dopuszczające się wypalania traw i nieużytków rolnych.
czytaj dalej »
18 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Pogotowie Ratunkowe w Legnicy (pod które podlega również chojnowski zespół specjalistyczny) prosi firmy oraz przedsiębiorców o pomoc w zakupie masek dla lekarzy pracujących w Pogotowiu.
czytaj dalej »
18 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W poniedziałek do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy trafiły pierwsze maseczki, które są efektem akcji "Legnica szyje maseczki dla szpitala". W projekt aktywnie włączają się także mieszkańcy naszego miasta i okolicy.
czytaj dalej »
17 marzec 2020, admin2,

Biskup legnicki, Zbigniew Kiernikowski, wydał nowe zarządzenia dotyczące zasad funkcjonowania parafii, udzielania sakramentów oraz sprawowania pogrzebów, które mają obowiązywać w czasie trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa kapłanów i wiernych z terenu diecezji legnickiej.

czytaj dalej »
17 marzec 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 2

Jak informuje Urząd Miejski, w Chojnowie mamy pierwszą osobę, która została objęta kwarantanną. Informacja jest potwierdzona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legnicy.

czytaj dalej »
17 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy w trakcie spożywania alkoholu pobili współbiesiadnika. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała. Za popełniony czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
czytaj dalej »
17 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Stan zagrożenia epidemicznego wpłynął na sposób świadczenia usług pocztowych. Zobacz co nas czeka w chojnowskich placówkach pocztowych.
czytaj dalej »
17 marzec 2020, admin, Wszystkich komentarzy: 0

- Prawdopodobnie ten dwutygodniowy termin przerwy w nauce, tej standardowej, którą dotąd znaliśmy, zostanie wydłużony - informuje minister edukacji. Szkoły przerzucają się na zdalne nauczanie oraz promują różne akcje edukacyjne.

czytaj dalej »
17 marzec 2020, admin2, Wszystkich komentarzy: 0

Informacja jest potwierdzona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legnicy. Apelujemy o przestrzeganie zasad, które są gwarantem minimalizowania zachorowań.

czytaj dalej »