facebook twitter nk
Ładuję

Wiadomości

04 sierpień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Muzyczną niespodzianką zakończyła się dzisiejsza południowa Msza Święta w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła. Przed mieszkańcami Chojnowa zaprezentowali się dwaj muzycy - Mariusz Szczoczarz i Rafał Taf - w nietypowym koncercie na dwie trąbki z wieży kościelnej.
czytaj dalej »
03 sierpień 2019, PWSZ im. Witelona, Wszystkich komentarzy: 0

Od 2 sierpnia do 23 września 2019 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy trwa rekrutacja kandydatów na studia na rok akademicki 2019/2020 w ramach drugiego naboru. Jest to szansa dla osób, które nie zdążyły zapisać się na studia wcześniej.

czytaj dalej »
02 sierpień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Po wielu latach oczekiwań wreszcie jest! Ulica Matejki doczekała się nowej nawierzchni.
czytaj dalej »
02 sierpień 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na najbliższy weekend. Zachęcamy do zapoznania się z rozpiską seansów.

czytaj dalej »
02 sierpień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 0
27 lipca w okolicach Michowa zaginął kocurek bez ogonka. Osoby, które go widziały proszone są o kontakt.
czytaj dalej »
02 sierpień 2019, OSP Rokitki, Wszystkich komentarzy: 0
Jak wygląda sekretne życie pszczół i co je łączy z maratończykami? Czy można wytresować sokoła i pójść z nim na łowy? Na te oraz inne pytania odpowiedzą eksperci podczas spotkań organizowanych przez OSP Rokitki w ramach ekologicznego projektu pn. „Rokitki to MY. Dbam o to, co mam.”
czytaj dalej »
01 sierpień 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0

Po zakończeniu części oficjalnej obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego chojnowianie udali się do parku przy Liceum Ogólnokształcącym, gdzie odbył się wieczór pod hasłem „Za kraj, za honor”, poświęcony poezji powstańczej, urozmaicony licznymi pieśniami patriotycznymi.

czytaj dalej »
01 sierpień 2019, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0

Dziś o godz. 17.00 pod Obeliskiem przy ul. Chmielnej odbyła się krótka uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

czytaj dalej »
01 sierpień 2019, Chojnowska Drużyna Strzelecka, Wszystkich komentarzy: 1
8 lipca już po raz dziesiąty wyruszyła z Wrocławia na Ukrainę na dziesięć dni kawalkada busów i autobusów. Ponad tysiąc Polaków, głównie z Dolnego Śląska, w ramach wolontariatu pojechało sprzątać i odnawiać polskie cmentarze w 150 lokalizacjach. Wśród nich była grupa wolontariuszy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej, która udała się w rejony bardzo bliskie mieszkańcom Chojnowa. Strzelcy porządkowali cmentarz w małej miejscowości Kowalówka niedaleko Monasterzysk. A odwiedzili miejscowości: Baworów, Buszcza, Brzeżany, Kamieniec Podolski, Kowalówka, Lwów, Monasterzyska, Tarnopol...
czytaj dalej »
01 sierpień 2019, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Chojnowie doprowadziły do zatrzymania 22-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz udzielenie ich innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Funkcjonariusze w mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczyli blisko 50 porcji marihuany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
czytaj dalej »