facebook twitter nk
Ładuję

Propozycje na weekend

11 maj 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Zamek Czocha na weekend, czemu nie?
Kolejną propozycją na spędzenie ciekawego weekendu jest odwiedzenie pobliskiego zamku Czocha. Obiekt ten znajduje się w miejscowości Leśna oddalonej od nas zaledwie o 80 kilometrów. Droga dojazdowa jest bardzo prosta. Z Chojnowa kierujemy się na Jędrzychowice, po dojechaniu do zjazdu na Lubań obieramy właśnie ten kierunek. Następnie nasza trasa prowadzi przez Kościelnik, Kościelniki Średnie docierając finalnie do miejscowości Leśna. Będąc na miejscu za znakami kierujemy się do celu naszej podróży.
czytaj dalej »
23 luty 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Jezioro Góreckie oraz przepiękny zamek na wyspie!
Kolejną propozycją na spędzenie ciekawego weekendu jest Jezioro Góreckie oraz umiejscowiony na jego środku malowniczy zamek. Droga dojazdowa nie jest skomplikowana. Z Chojnowa w kierunku Głogowa następnie obieramy kierunek na Leszno. Stąd jedziemy do Kościana. Ostatnim etapem podróży jest miejscowość Stęszew. Ze Stęszewa i Mosiny nad jezioro prowadzi szlak niebieski. Podróżujący samochodem powinni wiedzieć, że w Parku Narodowym zatrzymywać się można tylko na wyznaczonych parkingach (strzeżonych), które kosztują 5zł. Parkowanie w innym miejscu grozi mandatem.
czytaj dalej »
20 luty 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zamek w Żmigrodzie miejsce ciekawe i tajemnicze.

Kolejną propozycją na spędzenie tajemniczego weekendu jest zamek w Żmigrodzie. Trasa dojazdowa do miejsca naszej podróży nie jest jakoś szczególnie skomplikowana. Wyruszamy w kierunku Lubina, dalej jedziemy na Ścinawę i Wińsko. Na trasie zobaczymy dość spory drogowskaz z kierunkiem na Żmigród. Obieramy właśnie tą trasę.

czytaj dalej »
19 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Ruiny zamku w Bardzie Śląskim
Bardo Śląskie położone jest 10 km na północ od Kłodzka, przy trasie nr 8 prowadzącej do Wrocławia. Ruina zamku znajduje się w niewielkiej odległości od stacji kolejowej Bardo Śl. Główne, na wzgórzu zwanym Górą Kalwarią. Kiedy już dojedziemy na miejsce najlepiej rozpocząć przygodę w okolicy budynku dworcowego. Tutaj należy poszukać wzrokiem monumentalnego krzyża, stojącego wysoko na urwisku skalnym i skierować się w tamtą stronę. Kilkaset metrów dalej zaczyna się niebieski szlak turystyczny, prowadzący malowniczym wąwozem, gdzie poprowadzono drogę krzyżową z zabytkowymi kapliczkami.
czytaj dalej »
18 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Dinopark w Szklarskiej Porębie - nawet zimą nie zabraknie atrakcji.
Dinopark znajduje się w Szklarskiej Porębie jest miejscem niespotykanym. Zarówno latem jak i zimą prezentuje swoje walory. Poza tym, dzięki pomysłowości właścicieli nawet jak zapada zmrok park nie jest zamykany. Wtedy to uczestnicy otrzymują pochodnie i przy blasku ognia oglądają niezwykłe okazy dinozaurów usytuowanych w parku.
O każdej porze roku – latem czy zimą – warto się wybrać do jednej z ciekawszych atrakcji Szklarskiej Poręby – Dinoparku z epoki jurajskich olbrzymów
czytaj dalej »
17 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Czeskie Hejnice to następna propozycja na znakomity weekend.
Hejnice oddalone są od Chojnowa zaledwie 112 kilometrów. Cała trasa dojazdowa zajmie nam około godziny i czterdziestu minut. Trasa nie jest skomplikowana. Początkowo obieramy kierunek na Zgorzelec (najlepiej wybrać się autostradą A4). Mijając Zgorzelec wybieramy drogę do granicy, którą przekraczamy w miejscowości Zawidów. Stąd udajmy się do miejscowości Frýdland, a następnie do Hejnic. Życzymy udanej zabawy i mile spędzonego czasu.
czytaj dalej »
16 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Osada przy Farmie 69 - rzadko spotykane miejsce
Przy drodze z Jeleniej Góry do Kopańca, mijając Gospodarstwo Agroturystyczne Farma69 napotykamy ciekawą Osadę. Wciąż wznoszona drewniana zabudowa, ogrodzona plecionym płotem przypomina sioła sprzed kilkuset lat, bądź te jeszcze niedawne na wschodniej rubieży Europy.
czytaj dalej »
13 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Neogotycki Zamek Hohenzollernów w Kamieńcu Ząbkowickim
Kamieniec Ząbkowicki to całkiem spora wieś u podnóża Gór Bardzkich, posiadająca własną stację PKP, na której zatrzymują się pociągi pospieszne. Krzyżują się tutaj linie kolejowe Wrocław - Międzylesie/Praga oraz Kraków - Jelenia Góra. Z dworca około 30 minut marszu w kierunku południowym (niebieski szlak). Do wsi docierają autobusy PKS i prywatne busy kursujące na trasie Ząbkowice - Kamieniec - Złoty Stok z przystankiem nieopodal zabytku. Pod zamkiem, za kolorowym gimnazjum płatny parking.
czytaj dalej »
12 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Jizerskohorské bučiny - Narodowy Rezerwat Przyrody na terenie CzechJizerskohorské bučiny czestkim Narodowym Rezerwatem Przyrody. Szczególnie polecamy to miejsce, jako warte uwagi. Jest to olbrzymi obszar porośnięty drzewami bukowymi. Otaczające nas widoki są piękne i niepowtarzalne. Serdecznie polecamy wyjazd do Narodowego Rezerwatu Przyrody.
czytaj dalej »
11 styczeń 2012, Maciek,
Osada Peklo w Górach Izerskich to miejsce warte naszej uwagi

W niezwykle malowniczej części Gór Izerskich, w gminie Lázně Libverda, leży zapomniana przez ludzi osada Peklo, położona w dolinie o kształcie podkowy.Blisko stąd do takich atrakcyjnych miejsc jak Obří sud, Hejnice, czy Lázně Libverda, niemniej jednak mało turystów tutaj zagląda. Z najstarszych źródeł pisanych można dowiedzieć się, że istniał tutaj dwór, w którym swoje powinności odpracowywali mieszkańcy okolicznych wsi, a także z Hejnic.

czytaj dalej »