facebook twitter nk
Ładuję

Propozycje na weekend

10 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Północna część Gór Izerskich ukazuje dwa ciekawe cieki wodne
Štolpichy to dwa ważne cieki wodne w czeskiej części Północnych Gór Izerskich, a zarazem nazwa wodospadów na potokach oraz rezerwatu chroniącego przyrodę w ich okolicy. Wielki (Czarny) Sztolpich (Černý/Velký Štolpich) bierze początek na siodełku pomiędzy górami Na Skalce (963m n.p.m.) i Holubník (1071m n.p.m.). Wartko spływa stromą doliną rozpruwając skały Ořešníka (800m n.p.m.) i
Krásnej Máří.
czytaj dalej »
09 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Tajemnicze miejsce w Świeradowie Zdroju: jak dojść do pomniczka Hirta i Christa
Jak się okazuje Świeradów Zdrój otoczony jest wieloma tajemniczymi miejscami. Jednym z nich jest pomniczek Hirta i Christa. Z tym tajemniczym miejscem związana jest dawna historia:
Na północnym stoku wysokiego zalesionego szczytu zwanego Haumberg (828 m), w 25 dziale leśnym na ziemi hrabiego Schafgotsche, 9 lutego 1839 zagrzmiało kilka strzałów...
czytaj dalej »
07 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zamek w Kliczkowie kryje nie jedną tajemnicę Ilość zamków w naszym województwie jest bardzo duża. Z tego też powodu postanowiliśmy przedstawić w najbliższych propozycjach na weekend kilka z nich. Wcześnie opisane zostały: Grodziec, Bolków, Chojnik. Tym razem kierunek wyprawy będzie nieco inny.
czytaj dalej »
05 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Rezerwat Krokus w GórzyńcuRezerwat Krokusy w Górzyńcu jest kolejnym miejscem wartym naszej uwagi. Dostępny jest przez cały rok, jednakże najokazalej prezentuje się wiosną. Sam dojazd nie jest zbytnio skomplikowany. Początkowo kierujemy się na: Złotoryję, Świerzawę, Jelenią Górę, aby w końcu dotrzeć w okolice Piechowic. Górzyniec znajduje się już bardzo blisko.
czytaj dalej »
04 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Podziemna trasa turystyczna w Nowej Rudzie
W odległości niespełna 120km od Chojnowa usytuowana jest miejscowość Nowa Ruda. Znajduje się tutaj podziemna trasa turystyczna, która jest doskonałym miejscem, w którym możemy poczuć się zupełnie inaczej niż na powierzchni ziemi. Wyruszając z Chojnowa obieramy kierunek na Wałbrzych, następnie Jedlina Zdrój, Głuszyca i finalnie docieramy do celu naszej podróży.
czytaj dalej »
25 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Szlakiem ginących zawodów czyli wizyta w Gospodarstwie państwa Gorczyńskich
 Gospodarstwo Urszuli i Bogusława Gorczyńskich jest kolejną propozycją na spędzenie niezwykłego weekendu. Miejsce to oferuje niezwykle ciekawe informacje dotyczące ginących zawodów. Dzięki wycieczce mamy możliwość dowiedzieć się w jaki sposób dawniej był wypiekany chleb, czy jak powstawały garnki gliniane. Ciekawostką jest obecność różnych zwierząt w mini zoo,któreznajdujesięprzygospodarstwie.
czytaj dalej »
24 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju podróż w lata dzieciństwa

Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju to magiczne miejsce, w którym dzieci z radością i zdumieniem odkrywają zabawki swoich rodziców i dziadków, a dorośli z uśmiechem przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji.

Miejsce to znakomicie przypomni nam lata dzieciństwa, a i nasze pociechy będą miały możliwość zobaczenia nowych zabawek, takich których już się nie kupi. Serdecznie polecamy Muzeum Zabawek jako wspaniałą przygodę i wspomnienia z najmłodszych lat.
czytaj dalej »
23 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój
Kolejnym miejscem wartym naszej uwagi jest Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Droga dojazdowa z Chojnowa nie stanowi wielkiego problemu. Kierujemy się autostradą na Wrocław, na wysokości Bielan odbijamy na Kobierzyce. Następnie trzymamy kierunek Kłodzko. Stąd przez Szytną do Dusznik Zdrój już niedaleko. Po dojechaniu na miejsce kierujemy się na ulicę Kłodzką 42, gdzie znajduje się cel naszej podróży.
czytaj dalej »
22 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Wspaniały zamek w Bolkowie to kolejna propozycja na spędzenie niezapomnianego weekendu
Bolków jest małą i kameralną miejscowością usytuowaną w naszych niedalekich okolicach. Aby dotrzeć do Bolkowa musimy wyruszyć w kierunku Legnicy najlepiej autostradą. Następnie obieramy drogę do Jawora, Wiadrowa osiągając finalnie nasz cel. Zamek jest widoczny już z daleka, gdyż znajduje się na niewielkim wzniesieniu. Samo miejsce jest bardzo ciekawe. Zamek nie jest duży jednak jest co zwiedzać.
czytaj dalej »
21 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zamek Grodziec to nasze najbliższe okolice warte uwagi
Na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu - 389 m n. p. m. w malowniczej scenerii wznosi się bajeczna budowla - to Zamek Grodziec. Jest on kolejną propozycją na spędzenie wspaniałego weekendu. Droga dojazdowa jest banalnie prosta. Całość obejmuje około 25km. Początkowo kierujemy się na Złotoryję, skręcamy w kierunku Wojciechowa, aby finalnie odbić na Zagrodno. Stąd pozostaje już tylko kilkanaście kilometrów, aby dotrzeć do celu.
czytaj dalej »