facebook twitter nk
Ładuję

Propozycje na weekend

09 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zbliża się długi weekend polecamy Sztolnie Walimskie oraz zamek Grodno.
Na zbliżające się weekendy serdecznie polecamy Muzeum Sztolni Walimskich. Jest to miejsce bardzo tajemnicze i zadziwiające. Zwiedzanie sztolni śmiało można połączyć z odwiedzinami zamku Grodno . Osoby zarządzające sztolnie mają możliwość zakupu biletu łączonego Zamek Grodno + Sztolnie Walimskie: normlany - 17,00 zł ulgowy- 13,00 zł. Odległość jaka dzieli nas od tego cudownego miejsca to zaledwie 85km. Musimy kierować się na Wałbrzych, a stąd już niewiele pozostaje, aby dojechać do celu naszej podróży.
czytaj dalej »
07 listopad 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Świeradów stwarza wiele możliwości na miłe spędzenie dnia wolnegoTym razem przedstawiamy Świeradów z innej strony. Jest to kolejna wycieczka pokazująca różnorodność naszych gór. Kolejna trasa nie daje nam możliwości zjedzenia pysznych naleśników w Chatce Górzystów, ale stwarza możliwość zwiedzania miasteczka i skosztowania miejscowych przysmaków. Sam Świeradów Zdroju jest bardzo malowniczy i warty naszej uwagi.
czytaj dalej »
26 październik 2011, Maciek,
Masyw Śnieżnika, droga krzyżowa i wspaniały ogród bajek
Międzygórze jest wsią położona w naszym województwie w powiecie Kłodzkim. Odległość jaką należy pokonać ,aby dotrzeć do tego ciekawego miejsca to 200km i niecałe trzy godziny jazdy samochodem. Miejsce to jest warte naszego zainteresowania z uwagi na teren w jakim jest usytuowane.
czytaj dalej »
24 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Twierdza w Kłodzku, zadziwające tunele podziemne i piękny rynekKłodzko jest pięknym miastem usytuowanym około 165km od Chojnowa. Trasa dojazdowa zajmie nam około dwóch godzin jazdy. Czy warto? Na pewno tak. Miasto to oferuje wiele atrakcji dla turystów. Będąc w Kłodzku musimy zwiedzić Twierdzę, podziemia rozciągające się pod ulicami miasta oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Dodatkowo sam rynek jest bardzo ładnym i przyjemnym miejscem do spacerowania. Przechadzając się ulicami tego malowniczego miejsca możemy również odwiedzić most gotycki Świętego Jana.
czytaj dalej »
21 październik 2011, Maciek,
Trasa górska w Jakuszycach dla bardziej wprawionychJakuszyce są bardzo malowniczym miejscem, w którym możemy aktywnie wypocząć. Postanowiliśmy opisać kolejną trasę górską, którą można przebyć w całkiem przyjemny sposób. Wycieczka ta obfituje w strumyki górskie, cudowne widoki oraz kilka wzniesień. Szczególnie polecamy tą wyprawę osobą bardziej aktywnym fizycznie. Cała Trasa zajmuje około 20km i jest bardo atrakcyjna pod względem krajobrazowym.
czytaj dalej »
20 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Kopalnia złota w Złotym Stoku jest wspaniałym i ciekawym obiektem do odwiedzenia.

Podziemna trasa turystyczna w kopalni złota obejmuje: zwiedzanie „Sztolni Gertruda”, która jest częścią muzealną, „Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”.

czytaj dalej »
19 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Twierdza w Srebrnej Górze to jedena z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska

Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1763-1785) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej.

czytaj dalej »
18 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie - idealny pomysł na wspaniały weekendWyjazd do Kletna to dość długa trasa bo około 200km. Jednakże zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej dostarcza tak wielu wspaniałych widoków, że mimo dystansu który nas dzieli od niej i tak warto. Sama jaskinia jest ogromna i bardzo zróżnicowana. Trasa turystyczna jest przygotowana znakomicie dla zwiedzających. Szczerze polecamy właśnie to miejsce na idealny weekend dla całej rodziny.
czytaj dalej »
16 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kowarskie kopalnie i podziemna trasa turystyczna
Bardzo ciekawym miejscem wartym naszej uwagi jest Kopalnia uranu w Kowarach.Dzięki osobą zajmującym się całym przedsięwzięciem mamy możliwość z doświadczoną kadrą przewodników sztolniowych zwiedzić największą w kraju kopalnię uranu, odkrywając nieznane fakty z historii.
czytaj dalej »
06 październik 2011, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czeski Zamek Frýdlant to tylko 100 km od Chojnowa!!!Zamek Frýdlant szczególnie polecamy osobom, które lubią dawną architekturę. Obiekt usytuowany jest około 100 km od Chojnowa. Startujemy w kierunku Złotoryi, aby dostać się na autostradę w kierunku Zgorzelca. Większość naszej trasy przebiega bardzo szybko. Ze Zgorzelca kierujemy się na przejście graniczne w Zawidowie. Kolejny etap naszej podróży toFrýdlant . Jest to potężny zamek na północy Czech pod Górami Izerskimi. Zamek Frydlant tworzy ciekawe połączenie dwóch architektonicznych części - średniowiecznego zamku i renesansowego pałacu. Powstał on w połowie XIII w.
czytaj dalej »