facebook twitter nk
Ładuję

Propozycje na weekend

04 lipiec 2011, Maciek,
ZOO Safari w Czechach      ZOO Safari w czeskiej miejscowości Dvur Kralove jest kolejnym miejscem wartym naszej uwagi. Usytuowane jest około 125 kilometrów od Chojnowa. Droga dojazdowa nie powinna sprawić nam problemów. Kierunek: Jawor, Bolków, Kamienna Góra, Lubawka, Trutnov. Jest to bardzo fascynujący ogród zoologiczny, który szczególnie promuje zwierzęta afrykańskie.
czytaj dalej »
27 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Góry i Pogórze KaczawskieJest to kolejna propozycja na miłe spędzenie weekendu.
czytaj dalej »
22 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Świeradów Zdrój      Świeradów Zdrój jest miastem i gminą zlokalizowaną w województwie dolnośląskim na terenie powiatu lubańskiego. Miejscowość położona jest na wysokości 450-710 m.n.p.m w Górach Izerskich.  Najwyższy szczyt to Stóg Izerski 1108 m.n.p.m.
czytaj dalej »
22 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zamek Książ      Zamek Książ – znajduje się w okolicach Wałbrzycha na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Ciekawostką jest fakt, iż jest on trzecim co do wielkości w Polsce zaraz po obiektach w: Malborku i zamku Królewskim na Wawelu. Usytuowany jest w odległości 78km od Chojnowa. Samochodem musimy obrać kierunek: Legnica, Jawor, Wałbrzych.
czytaj dalej »
21 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Karpacz i okolice      Karpacz jest kolejną miejscowością wartą naszej uwagi. Miejscowość położona w województwie dolnośląskim, powiecie jeleniogórskim. Mamy tutaj dostęp do wielu atrakcji m.in. tor saneczkowy Kolorowa (szczerze polecamy), skocznia Orlinek, Zapora na Łomnicy. Bardzo ciekawym miejscem jest Kościółek Wang.
czytaj dalej »
20 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Skalne Miasto - Czechy      Skalne Miasto w Czechach to tak naprawdę Teplicko-Adrszpaskie Skały. Usytuowane są na zachód od miasta Teplice. Dojazd do miejsca kolejnej wycieczki jest bardzo prosty: należy kierować się autostradą na Legnicę, Jawor, Kamienną Górę, Lubawkę, w Czechach obrać drogę na Trutnov z finalnym postojem przed miejscowością Adrspach.
czytaj dalej »
17 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ogród Japoński we Wrocławiu      Wrocławski Ogród Japoński znajduje się przy ul. Mickiewicza w Parku Sczczytnickim w rejonie Hali Stulecia. Czynny jest codziennie w godzinach 09:00-19:00. Ceny biletów dla dorosłych to 3zł/osoba dorosła, natomiast ulgowy 1,5zł.  Tel.
czytaj dalej »
17 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ogród Botaniczny we Wrocławiu      Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego umiejscowiony jest we Wrocławiu przy ul. Sienkiewicza 23. Godziny otwarcia to 08:00-18:00 ogród, szklarnie w godzinach 10:00-18:00. Ceny wstępu wynoszą 10zł dla osoby dorosłej oraz 5zł bilet ulgowy, dzieci w wieku przedszkolnym mają wstęp wolny.
czytaj dalej »
16 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szklarska Poręba      Szklarska Poręba to kolejny piękny zakątek usytuowany w odległości  75,5km od naszego miasta. Trasa dojazdowa przebiega przez  Złotoryję, Świerzawę oraz Jelenią Górę.  Miejscowość ta  położona jest w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. Najwyższy szczyt Szrenica rozpościera się na wysokości 1362 m n.p.m.
czytaj dalej »
16 czerwiec 2011, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Park Mużakowski w Łęknicy        Park Mużakowski w Łęknicy jest kolejnym pięknym miejscem wartym naszej uwagi. Został on w 2004 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rozpościera się na obszarze 728Ha obejmując swym ogromem część Polski i Niemiec.  Zlokalizowany jest po obu brzegach Nysy Łużyckiej.
czytaj dalej »