facebook twitter nk
Ładuję

Propozycje na weekend

26 wrzesień 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Jurapark w Krasiejowie - wspanałe miejsce na spędzenie weekendu!
Kolejną propozycją na doskonałe spędzenie weekendu jest wypad do Juraparku w Krasiejowie. Miejscowość ta oddalona jest od Chojnowa o 195 kilometrów. Sama trasa jest bardzo prosta. Z naszej miejscowości kierujemy się na A4- kierunek Wrocław. Autostradą jedziemy do zjazdu na drogę 46 tuż przed Opolem. Następnie kierujemy się na Ozimek, a stąd już bez problemu odnajdziemy cel naszej podróży.
czytaj dalej »
03 wrzesień 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna wyprawa do Jakuszyc!Tym razem prezentujemy kolejną wyprawę do Jakuszyc. Jest to miejsce oferujące turystom wiele możliwości. Są tu szlaki dla mniej i bardziej zaprawionych turystów.
czytaj dalej »
27 sierpień 2012, Maciek,
Jakuszyce - Harrachov pieszo lub rowerem!
Kolejna wycieczka i kolejne przygody, tym razem propozycja wędrówki pieszej lub przejażdżki rowerem. Kilka opcji do wyboru daje szeroki wachlarz możliwości urozmaicenia wyprawy. Serdecznie polecamy taki wypad na weekend.
czytaj dalej »
17 lipiec 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Opactwo Cystersów w Lubiążu to największy zespół klasztorny w Polsce
Opactwo Cystersów jest miejscem niezwykle interesującym pod względem historycznym. Nie jest to jedyny argument przemawiający za wybraniem tego obiektu do zwiedzania. Miejsce to oddalone jest od Chojnowa zaledwie 50 kilometrów.
czytaj dalej »
22 czerwiec 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Wycieczki zorganizowane do Browaru Primator w Nachodzie!
Kolejna wycieczka weekendowa jest skierowana do osób pełnoletnichJ oraz dzieci. Browar Primator w Nachodzie oferuje atrakcje zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych. Miejscowość ta jest zlokalizowana 136 kilometrów od Chojnowa. Sama droga dojazdowa nie sprawi nam większych problemów. Obieramy kierunek Jawor, Bolków, Kamienna Góra finalnie przekraczając granicę w Lubawce. Po czeskiej stronie przejeżdżamy przez Upice oraz Cerveny Kostelec docierając do miejscowości Nachod.
czytaj dalej »
21 czerwiec 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Szwajcaria Lwówecka - piękne skałki i mnogość szlaków turystycznych!
Kolejną atrakcją turystyczną jaką pragniemy państwu przedstawić jest Szwajcaria Lwówecka. Miejsce to oddalone jest od Chojnowa niecałe 50 kilometrów. Dojazd zajmie nam około 50 minut. Do wyboru mamy dwie trasy: pierwsza wiedzie przez Złotoryję, druga zaś przez Bolesławiec. Osobiście polecamy wybrać opcję drugą, gdyż asfalt jest tutaj w lepszym stanie.
czytaj dalej »
15 czerwiec 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Park Dinozaurów w miejscowości Kleinwelka - wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych!
Kolejnym pięknym i ciekawym miejscem na spędzenie weekendu jest Dinopark w Niemczech. Droga jest niezmiernie łatwa. Wyruszając z Chojnowa kierujemy się na autostradę A4 w stronę Jędrzychowic. Cała trasa dojazdowa obejmuje odcinek 121 kilometrów. Po przekroczeniu „granicy” nadal trzymamy się drogi A4, która z czasem przejdzie w trasę E40.
czytaj dalej »
17 maj 2012, Maciek,
Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu
Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o Parku w Niechorzu. Właściciele oferują państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże. Przewodnicy przybliżą dokładnie historię latarnictwa morskiego od zarania dziejów aż po dziś dzień, a miniatury wykonane w skali 1:10 idealnie zobrazują jej rozwój i mnogość form jakie spotkać można od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście.
czytaj dalej »
16 maj 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych zostanie otwarte 26 maja!
Jakiś czas temu opisywaliśmy Zamek Legend Śląskich jako miejsce warte państwa uwagi. Dodatkowo w bliskiej okolicy w/w atrakcji powstaje Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych. Będzie to bardzo ciekawy obiekt do odwiedzenia ze względu na swoje walory historyczne. Serdecznie polecamy wycieczkę łączoną Zamek Legend Śląskich oraz Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych.
czytaj dalej »
14 maj 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach jest wspaniałym miejscem wartym naszej uwagi
Niecałe 75 kilometrów od Chojnowa znajdują się Kowary, w których powstał Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. W moim przekonaniu jest to bardzo ciekawe miejsce warte naszej uwagi. Droga dojazdowa jest bardzo łatwa. Z naszego miasta wyruszamy w kierunku Złotoryi, Świerzawy docierając do Jeleniej Góry. Z tego punku jedziemy obierając drogę do Karpacza. Sama trasa jest bardzo przyjemna, gdyż już w samochodzie obserwujemy wspaniałe widoki na góry.
czytaj dalej »