facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - styczeń 2016

18 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0

W sobotę, 16 stycznia, aula Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Witosa gościła podsumowanie współzawodnictwa sportowego Powiatowych Igrzysk LZS Mieszkańców Miast i Wsi w roku 2015. Uroczystość zgromadziła zarówno zarząd powiatu, na czele ze Starostą Legnickim Janiną Mazur i wicestarostą Krzysztofem Sowińskim, jak i przedstawicieli poszczególnych samorządów powiatu, klubów, szkół i sponsorów. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił również Prezes Zarządu Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS Zygmunt Worsa.

czytaj dalej »
19 styczeń 2016, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0

"Pierzaki" - darcie pierza, inaczej zwane ,,wyskubkiem" bądź ,,szkubaczką"; mało praktykowane w czasach dzisiejszych, odbyło się w sobotę, tj. 16 stycznia, w Niedźwiedzicach, za sprawą inicjatorek spotkania p. Wandy Jarosz i Agnieszki Stelmach.

czytaj dalej »
18 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Mało jest ludzi, którzy tak ciekawie potrafią opowiadać o swoich podróżach jak prof. Henryk Marszałek, dyrektor Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego - gość piątkowego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w trakcie którego relacjonował mieszkańcom naszego miasta swoje wizyty na Spitsbergenie.

czytaj dalej »
16 styczeń 2016, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0

W minionym tygodniu w Gimnazjum Nr 1 po raz kolejny gościliśmy egzotycznych gości. Studentki z Brazylii, Hong Kongu i Egiptu poprowadziły tygodniowe warsztaty językowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły i nie tylko.... Gimnazjaliści i uczniowie klas szóstych szkół podstawowych zdobywali wiedzę z zakresu kultury, historii, edukacji, geografii i kuchni ojczystych krajów naszych gości

czytaj dalej »
16 styczeń 2016, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar prasowy Kina Helios w Legnicy. Ważny od 15 do 21 stycznia 2016 roku.
czytaj dalej »
15 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Już w środę, 20 stycznia chojnowska pływalnia gościć będzie Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży w sztafetach pływackich. Organizatorem tej imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkolny Związek Sportowy DOLNY ŚLĄSK we Wrocławiu.

czytaj dalej »
18 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Basen Miejski w Chojnowie przystąpił do największej w Polsce imprezy promującej pływanie. "Otyliada" - bo taką nazwę nosi III Nocny Maraton Pływacki, odbędzie się 12 marca. Już teraz miejska pływalnia poszukuje wolontariuszy - arbitrów, którzy pomogą w organizacji zawodów.

czytaj dalej »
15 styczeń 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0

Już za kilka dni nastąpi to, na co wielu rodziców z Chojnowa czeka już od dawna – Żłobek zostanie otwarty. Budowę obiektu rozpoczęto w maju ubiegłego roku. Teraz jest już gotowy i czeka na przyjęcie pierwszych dzieci. Nowo wybudowana placówka mieści się przy ul. Sikorskiego 20. W skład nowoczesnego obiektu wchodzi także plac zabaw i zjazd z drogi miejskiej.

czytaj dalej »
22 styczeń 2016, Partnerstwo,
Do podstawowych funkcji ludzkiego organizmu należy oddychanie. Osoba dorosła potrafi wykonać więcej niż 20 000 oddechów dziennie. Niestety powietrze, które wdychamy nigdy nie jest idealnie czyste, nawet pomimo starań utrzymania pomieszczeń w idealnym porządku. Wyeliminowanie całego kurzu, pyłu, czy innego rodzaju zanieczyszczeń, jest niewykonalne, przez co dostają się one do nosa, krtani, czy nawet do płuc.
czytaj dalej »
14 styczeń 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0

Dobiegł końca organizowany przez nas konkurs, w którym do wygrania były bilety na jutrzejsze seanse filmuSłaba płeć? w legnickim kinie Helios. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie konkursem. Poniżej znajdziecie listę zwycięzców.

czytaj dalej »