facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - marzec 2015

31 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2

26 marca 2015 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbyła się sesja Rady Miejskiej. Zapraszamy do obejrzenia zapisu video.

czytaj dalej »
31 marzec 2015, Grażyna Jóźwik , Wszystkich komentarzy: 0

W świetlicy wiejskiej w Goliszowie w dniu 28.03.2015 r. rozegrano Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Szachach , z udziałem: 36 uczestników : 27 zawodników/czek i 9 osób towarzyszących (sędzia, organizatorzy, opiekunowie) z miasta Chojnów, gminy Ruja i Chojnów.

czytaj dalej »
31 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
21 marca w Sosnowcu odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego WORLD DANCE. W 4 konkurencjach tanecznych wystartowało 125 zespołów z różnych zakątków Polski: Rzeszowa, Wrocławia, Tarnowa Opolskiego, Strzelec Opolskich, Opola, Cieszyna, Bielsko - Białej, Zawiercia, Rybnika, Knurowa, Andrychowa, Tychów, Siemianowic Śląskich, Oświęcimia, Chrzanowa, Jastrzębia Zdroju, Gliwic, Katowic, Jaworzna, Żor, Pyskowic, Wierzbicy, Popielowa, Łazisk Górnych, Sosnowca oraz Chojnowa. Nasze miasto reprezentował Zespół Taneczny KARAMBOL, który w kategorii formacje disco dance wywalczył brązowe medale. GRATULACJE!!!
czytaj dalej »
31 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
30 marca, w Starostwie Powiatowym w Legnicy, odbyły się powiatowe eliminacje XXXVIII edycji Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W wyniku eliminacji miejskich, które odbyły się 20 marca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Chojnowie, do etapu powiatowego zakwalifikowało się łącznie siedmiu uczniów.
czytaj dalej »
31 marzec 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Wiosną br. odbywa się jedenasta edycja dolnośląskiego konkursu dla dzieci i młodzieży: „Uczę się bezpiecznie żyć”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa.Obszary założeń programowych konkursu to: pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ekologia, zdrowy styl życia, ochrona przeciwpożarowa i przeciwpowodziowa, bezpieczeństwo dnia codziennego i turystyka.
czytaj dalej »
30 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Okres przedświąteczny to idealny moment na przygotowywanie stroików i ozdób wielkanocnych. Własnoręczne tworzenie ozdób ma bardzo duże znaczenie, przede wszystkim dla tych najmłodszych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, otrzymali możliwość wykazania się i zaprezentowania umiejętności. Jakiś czas temu ogłoszono bowiem konkurs wielkanocny, który rozpatrywany był w dwóch kategoriach: stroik i ozdoby świąteczne. Spotkał się z dużym zainteresowaniem, pobudził kreatywność, dzięki czemu powstały dekoracje wyjątkowe, wykonane różnorodną techniką.

czytaj dalej »
29 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
W międzyczasie kiedy Chojnowianka rywalizowała o cenne punkty IV ligi w pobliskich Rokitkach Czarni walczyli z liderem klasy okręgowej – Chrobrym Głogów. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00. Podopieczni Mirosława Dragana walczyli o każdy centymetr boiska. Pierwsza część gry była niezwykle wyrównana. Żadna z ekip piłkarskich nie zdołała poważnie zagrozić bramce rywala. Goalkeeperzy byli w zasadzie bezrobotni.
czytaj dalej »
29 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Miejska Biblioteka Publiczna, w ostatnich dniach zorganizowała kolejne spotkanie w ramach Bibliotecznej Akademii Malucha. Tym razem odbyło się ono pod hasłem „Wielkanocna bajeczka”. Zgodnie z nazwą, tematyka zadań i zabaw nawiązywała do zbliżających się świąt. Klimat można było poczuć dzięki ozdobom, które pojawiły się na stołach i w sali zabaw.

czytaj dalej »
29 marzec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 8
Wczorajsze popołudnie nie było szczęśliwe dla piłkarzy reprezentujący barwy biało niebieskie. Przed własną publicznością podejmowaliśmy wicelidera IV ligi dolnośląskiej – KS Polkowice. Mecz rozpoczął się o godzinie 15:00 na płycie bocznej. Boisko pomimo wielu zabiegów było mokre i śliskie, w niektórych jego sektorach widoczne były kałuże. Taki stan rzeczy nie przeszkadzał jednak piłkarzom obu ekip.
czytaj dalej »
28 marzec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W Unii Europejskiej czas letni rozpoczyna się w ostatnią niedzielę marca, zimowy zaś w ostatnią niedzielę października. W związku z tym, w nocy z soboty na niedzielę (28-29.03.2014), dokładnie o godz. 2.00 przesuniemy wskazówki zegarków na godz. 3.00. Spowoduje to skrócenie snu o godzinę.
czytaj dalej »