facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - kwiecień 2015

01 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
28 marca, w Domu Schrama odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewane nutki". Do konkursu zgłosiło się 47 osób, jednak z powodu chorób, na scenie pojawiło się o kilka mniej. Uczestniczki zaprezentowały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Poziom występów był bardzo wysoki, dlatego jury w składzie: Ilona Kamecka- przewodnicząca, Leszek Pańczuk i Wojciech Kyc – nie miało łatwego zadania. Po dość długiej naradzie, komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujące uczestniczki:
czytaj dalej »
20 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

W czwartkowy poranek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim- autorem powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, felietonów, scenariuszy, słuchowisk radiowych, realizatorem programów telewizyjnych. Jego debiutancka książka "Kocie historie" otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

czytaj dalej »
22 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W miniony piątek (7 kwietnia) o godzinie 17.00 w auli PZS przy ul. Poźniaków, Koło teatralne LO zaprezentowało premierę spektaklu wg współczesnego dramatu rosyjskiego "Ta przeklęta literatura" Maksyma Osipowa.
czytaj dalej »
30 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Już jutro ruszają kolejne zmagania ligi okręgowej, w której o cenne punkty rywalizuje ekipa Czarnych Rokitki. Późnym popołudniem rozpocznie się 21 kolejka. Kibice z naszej gminy będą mieli możliwość obejrzenia kolejnego spotkania na żywo. Rywalem podopiecznych Mirosława Dragana będzie drużyna Kaczawy Bieniowice, która sensacyjnie, w ubiegłym tygodniu ograła Górnika Złotoryja.
czytaj dalej »
30 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Dziś, po godzinie 8.00, na zjeździe na autostradę, tuż przy restauracji "Pod Kogutem", doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu zdarzenia pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej: JRG Bolesławiec, JRG Chojnów i OSP, policja i karetka. Kierowcy i pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala w Bolesławcu. W chwili obecnej badane są przyczyny zdarzenia.
czytaj dalej »
29 kwiecień 2015, SP4 , Wszystkich komentarzy: 0

TERMIN: 30.04.2015 r.

KATEGORIE WIEKOWE:

1. Szkoły Podstawowe /6-12 lat/ - godz. 15.00

2. Juniorzy /13-18 lat/ - godz. 16.30

3. Open /powyżej 18 lat/ - godz. 16.30

Zapisy w danych kategoriach 15 minut przed rozpoczęciem zawodów

czytaj dalej »
30 kwiecień 2015, Kamila Luszniewska , Wszystkich komentarzy: 2

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Chojnów bardzo serdecznie zapraszamy na dni otwarte w Punkcie Przedszkolnym w Goliszowie, które odbędą się dnia 07.05.2015 r. od godziny 15:00 do 17:00. Informujmy również, iż nadal prowadzimy nabór do naszego Punktu Przedszkolnego.

czytaj dalej »
30 kwiecień 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 1
Aktywny tryb życia połączony z racjonalnym odżywianiem wzajemnie wzmacniają swój wpływ na Nasze zdrowie. Bieganie o charakterze umiarkowanym i długotrwałym, ćwiczenia aerobowe przy muzyce, marsz z kijami to typowy wysiłek o charakterze wytrzymałościowym. W aktywności tej duży udział przypisuje się włóknom mięśniowym, które wykorzystują do swojej pracy energię z cukrów (cykl Krebsa) i kwasów tłuszczowych (beta-oksydacja).
czytaj dalej »
28 kwiecień 2015, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Ekipa z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - "Rosswijający TeamGim 1", znalazła się wśród laureatów konkursu "Rossmanna". Wyjeżdżają na wakacje z "Rossmannem" 27.07. Będą w Warszawie do 5.08. Mamy nadzieję, że podzielą się z nami wrażeniami z pobytu w stolicy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w głosowanie na naszych gimnazjalistów. Bez Waszych głosów nie byliby finalistami!!!
czytaj dalej »
29 kwiecień 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0

24 kwietnia w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Aerobiku Sportowym. Nie mogło na tej imprezie zabraknąć oczywiście reprezentacji Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, która broniła tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku.

czytaj dalej »