facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - maj 2014

23 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„7 pytań do…” - wywiady z przedstawicielami różnych profesji.

Z czym kojarzy Wam się maj? Wiosna, kwitnące kasztany i matury. W tym miesiącu młodzi zmagają się z egzaminem dojrzałości. Czy tylko z nim? Po wynikach rusza rekrutacja w szkołach wyższych. Pojawiają się trudne pytania: Co dalej zrobić ze swoim życiem? Jaki kierunek obrać? Dla wszystkich młodych, którzy jeszcze się nie zdecydowali, mają wątpliwości, a także dla tych, którzy myślą o przebranżowieniu prezentujemy „7 pytań do…” czyli wywiady z przedstawicielami rozmaitych profesji.

czytaj dalej »
21 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Okradł matkę na ponad 2 tys. złotych!

Kilka dni przed Dniem Matki 22-latek korzystając z nieobecności matki, która przebywała za granicą postanowił przywłaszczyć sobie jej własność. Finalnie został zatrzymany przez mundurowych Komisariatu Policji w Chojnowie.

czytaj dalej »
21 maj 2014, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 0
„Łemko” - historia człowieka, mniejszości narodowej i ludzkości. Piękne i poruszające 3w1.

W ostatni weekend tj. 16, 17 i 18 maja (w czas pochmurny i deszczowy) mieliśmy okazję zobaczyć spektakl „Łemko” w reżyserii Jacka Głomba, na Scenie na Nowym Świecie, w przestrzeni przedwojennego teatru „Varietes” w Legnicy. Przedstawienie przygotowano z dużym rozmachem – zaangażowano cały zespół teatralny, zadbano o scenografię i muzykę stanowiące odpowiednie tło dla prezentowanej treści, wyeksponowano ruch sceniczny m.in. taniec.

czytaj dalej »
21 maj 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Nasza Uczelnia najlepsza na Dolnym Śląsku w rankingu Perspektyw

Dzisiaj, 21 maja br. ogłoszone zostały wyniki 15. edycji Rankingu Szkół Wyższych 2014 przygotowanego wspólnie przez miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita.

czytaj dalej »
21 maj 2014, Elżbieta Kiełbasa KRUS, Wszystkich komentarzy: 0
Zasady BHP w gospodarstwie rolnym

Artykuł ten stanowi kolejną część cyklu artykułów na temat zagrożeń występujących w środowisku wiejskim, jak również zagrożeń wynikających z wykonywania przez rolników różnorodnych prac w gospodarstwach rolnych. W tym artykule zostaną omówione przyczyny wypadków powstałych na skutek zetknięcia się z ostrymi narzędziami ręcznymi i innymi ostrymi przedmiotami.

czytaj dalej »
30 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
 I Olimpiada Lekkoatletyczna w Chojnowie

Jaka jest najstarsza, a zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa? Dla ułatwienia dodamy, że organizuje się ją co 4 lata w różnych krajach pod hasłem współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów. Oczywiście chodzi o Igrzyska Olimpijskie w skrócie zwane Olimpiadą. W dniach 3-5 czerwca 2014 r. również w Chojnowie odbędzie się Olimpiada Lekkoatletyczna, której organizacją zajmie się Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.

czytaj dalej »
22 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Błotnisty „Grand Prix Pogranicza” szczęśliwy dla chojnowianek

17 maja 2014 r. w Dzikowcu rozegrano wyścig kolarski MTB „Grand Prix Pogranicza”. Na trasie liczącej 1,6 km wytyczonej wokół sali sportowej Zespołu Szkół Społecznych w Dzikowcu stawiła się reprezentacja naszego miasta – zawodnicy UKK „Oriens MTB” Chojnów. Jak zwykle nie zabrakło sukcesów, szczególnie wśród żeńskiej części klubu.

czytaj dalej »
20 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Chojnowa 2014 – znamy program!

Pectus jako gwiazda Dni Chojnowa, Soleo dla miłośników Disco Polo, tradycyjnie Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego to tylko kilka z propozycji jaki na tegoroczne Dni Chojnowa przygotowali organizatorzy. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem obchodów święta naszego miasta.

czytaj dalej »
20 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Orliki zajęli doskonałe drugie miejsce w pierwszym turnieju na trawie.
W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie orlików. Tym razem młodzi adepci futbolu nie rywalizują już w hali, a na turniejach zlokalizowanych na murawie. Podopieczni Łukasza Kurczaka, którzy reprezentują rocznik 2003-2004 wybrali się do Lubina. Spotkania odbywały się na bocznych boiskach miejscowego Zagłębia.
czytaj dalej »
20 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Festyn Rodzinny w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

W najbliższą sobotę, 24 maja przy Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie odbędzie się festyn rodzinny, którego organizatorem jest Rada Rodziców. Sugerujemy zapisać sobie to wydarzenie w swoim kalendarzu – warto tam być!

czytaj dalej »