facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - maj 2014

16 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej chłopców. Gimnazjada.
W ubiegłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców – tzw. Gimnazjada. Do rywalizacji przystąpiły ekipy piłkarskie z obu chojnowskich szkół. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył kibicom nie lada emocji. Padło aż pięć goli.
czytaj dalej »
16 maj 2014, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkać się by pożegnać z pytaniem na ustach "Czym jest szczęście?"

8 maja o godz. 19.00 na Scenie na Strychu w przybytku legnickiej Melpomeny mogliśmy obejrzeć spektakl „Dzień dobry i do widzenia” w reżyserii Magdy Skiby. Duodram – bo tak nazywa się fachowo dramat rozpisany na dwie postaci, uderzał swoim autentyzmem. Kameralna przestrzeń oraz minimalistyczna scenografia potęgowały efekt, pozwalały skupić się na bohaterach, ich historii, a także środkach ekspresji aktorów. Bo tutaj one właśnie okazały się kluczowe.

czytaj dalej »
20 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Majowy Festyn Trójki – zapraszamy do wspólnej zabawy. Nowy termin!

Powoli rozpoczyna się okres wiosennych festynów szkolnych. Jako pierwsza na imprezę przy szkole zaprasza Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie. W najbliższą sobotę od godziny 16 na wszystkich gości czekać będzie wiele atrakcji począwszy od występów zespołów szkolnych, przez mnóstwo konkursów, na koncercie zespołu Rok Starsi kończąc.

czytaj dalej »
16 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ogłoszenie wyników Konkursu Wiosennego z Salonem Optycznym OKO

11 kwietnia, wspólnie z Salonem Optycznym OKO ogłosiliśmy Konkurs Wiosenny, w którym do wygrania były dwie pary wysokiej klasy okularów przeciwsłonecznych z filtrami. Dziś – zgodnie z regulaminem – publikujemy nazwiska dwóch osób, które zostały wyłonione w drodze losowania.

czytaj dalej »
16 maj 2014, artykuł sponsorowany,
Smaczna Budka przy ul. Paderewskiego 13a. Apetyczne jedzenie, gofry i napoje.

Lubisz zjeść szybko i smacznie? A może masz ochotę na aromatyczną kawę z ekspresu na wynos? Spacer z gofrem w ręku albo kubkiem świeżej kawy - hmmm, brzmi dobrze. W najbliższą sobotę tj. 17.05. br. otwarta zostanie Smaczna Budka przy ul. Paderewskiego 13 a. Będzie można zatrzymać się nieopodal trasy Chojnów-Legnica, Legnica-Chojnów, kupić apetyczne jedzenie, ciepłą kawę oraz chłodne napoje.

czytaj dalej »
15 maj 2014, Gimnazjum , Wszystkich komentarzy: 0
Kuźnia Olimpijczyka, czyli Mityng Pływacki Gimnazjum nr  1 (video+foto)
Pływanie jest dyscypliną, którą zalicza się do grupy sportów wytrzymałościowych. Wykorzystuje ona możliwości poruszania się człowieka w wodzie dzięki wykonywaniu odpowiednich ruchów ciała, bez użycia jakichkolwiek urządzeń mechanicznych. Do konkurencji pływackich należą: pływanie w basenie, pływanie w płetwach, pływanie długodystansowe, rozgrywane na otwartych akwenach, pływanie synchroniczne uprawiane przez kobiety, skoki do wody, które dzielą się na skoki z trampoliny oraz z wieży, oraz piłka wodna.
czytaj dalej »
15 maj 2014, Havira, Wszystkich komentarzy: 2
Nowa jakość w Chojnowie - Havira Grill & Bar (KONKURS)
Niebawem otwarty zostanie nowy lokal w mieście, do którego zapraszamy smakoszy w różnym wieku.
czytaj dalej »
15 maj 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
Wędrówki z panem Jurkiem. Zwiedzanie wieży Dużego Kościoła.
W najbliższą sobotę, 17 maja, między godziną 10 a 12 odbędą się cztery wejścia na wieżę naszego Dużego Kościoła. Cztery grupy po 15 osób wejdą na tę samą wieżę, na której miały miejsce tragiczne wydarzenia z 26 kwietnia 1428 r. Ilość uczestników jest bardzo ograniczona, a wpływają na to warunki bezpieczeństwa.
czytaj dalej »
16 maj 2014, Karolina, Wszystkich komentarzy: 0
Seniorzy ponownie zagościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej
W minioną środę Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zorganizowała kolejne spotkanie seniorów , którego celem było zapoznanie ze światem laptopów , tabletów i smartfonów . Uczestnicy uczyli się obsługi tych urządzeń , zapoznawali się z możliwościami , które dają te nowości technologiczne . W ramach szkolenia dowiedzieli się iż mają możliwość skorzystanie z bardzo bogatej oferty e-booków , które są dostępne na tych urządzeniach .
czytaj dalej »
15 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Osłabiona Chojnowianka przegrała w Polkowicach.
W dniu wczorajszym KS Chojnowianka rozegrała chyba najtrudniejsze spotkanie w klasie okręgowej. Rywalem była ekipa KS II Polkowice, która do tej pory zajmowała drugą pozycję w tabeli ligowej. Biało niebiescy od długiego czasu byli liderem, który dzielenie spisywał się w niemalże każdym spotkaniu.
czytaj dalej »