facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - maj 2015

11 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Na wystawie można zobaczyć kilkanaście prac, wykonanych różnymi technikami. Podczas spotkania, autorka opowiedziała o swojej twórczości. Pani Urszula bierze udział w różnorodnych inicjatywach o charakterze plastycznym, m.in. aktywnie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Otwartą Pracownię przy Galerii Sztuki w Legnicy.

czytaj dalej »
11 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Mszą świętą i paradą przez Chojnów, Jaroszówkę, Rokitki i Białą, motocykliści rozpoczęli w sobotę sezon 2015. Przed godziną 16-stą, wrócili na plac zielony przy Gimnazjum nr 1, na popołudnie zaplanowano bowiem występy artystyczne i konkurencje motocyklowe.

czytaj dalej »
14 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

W ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zaplanowano między innymi spotkania z dr Markiem Sikorskim, które odbyły się w dniu wczorajszym. O godzinie 12.00, Salę Edukacyjną po brzegi wypełniły dzieci z chojnowskich szkół podstawowych, aby wysłuchać prelekcji pod hasłem "Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej". Na godzinę 17-stą, zaplanowano wykład dla dorosłych "Smoki i smokobójstwo. Mit walki dobra ze złem".

czytaj dalej »
18 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

W dniach 8-15 maja, obchodziliśmy XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w ramach którego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy kolaży Urszuli Kwiatkowskiej- Sznerch, Biblioteczna Akademia Malucha „Smok wawelski”, spotkania z dr Markiem Sikorskim: prelekcja z ilustracjami dla dzieci „Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej” i wykład dla dorosłych „Smoki i smokobójstwo. Mit walki ze złem”. Ostatnie z cyklu spotkań w ramach Tygodnia Biblioteki odbyło się w piątkowe popołudnie. Gościem był dr hab. prof. Henryk Marszałek, który przygotował interesujący wykład pod hasłem „Grenlandia- zielona (czy biała) wyspa?”.

czytaj dalej »
22 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Za sprawą Powiatowego Zespołu Szkół, mieszkańcy Chojnowa, na chwilę przenieśli się w rzeczywistość sprzed 100 lat. Wczorajsze popołudnie, na które zaplanowano jarmark z początku XX wieku, wszystkim dostarczył mnóstwo wrażeń i emocji. Nawet przelotne opady deszczu nie zniechęciły do wspólnej zabawy. Szczególną uwagę przykuwały kostiumy, które podkreślały charakter wydarzenia. W centrum miasta rozbrzmiewała głośna muzyka, na scenie pojawił się również chór "Skoranta". Na licznych straganach pojawiły się starocie, różnorodne ozdoby i pamiątki, a także pyszne ciasta i przekąski.

czytaj dalej »
30 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Nie tylko Chojnowianka nie spisała się w dzisiejszym dniu. Godzinę po rozpoczęciu zmagań w Chojnowie, w Przemkowie Czarni Rokitki walczyli o punkty w klasie okręgowej. Rywalem był lokalny Zamet, który miał być łatwym przeciwnikiem. Losy tego spotkania nie potoczyły się po myśli trenera Dragana, który od pierwszych minut ustawił swoich podopiecznych bardzo asekuracyjnie.
czytaj dalej »
30 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Dzisiejszego popołudnia, kilka chwil po godzinie 15:00, rozpoczęło się kolejne spotkanie IV ligi dolnośląskiej z udziałem KS Chojnowianka. Biało niebiescy, przed własną publicznością, zmierzyli się z Olimpią Kowary – tą samą, z którą jesienią wygraliśmy 2:1. Nieliczna grupa około 50 kibiców zgromadziła się na bocznej płycie, aby dopingować naszych zawodników.
czytaj dalej »
30 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
W ostatni weekend UKK Oriens, działający przy Gimnazjum nr 2, wziął udział w kolejnych zawodach sportowych. Tym razem były to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu Województwa Lubuskiego i Dolnośląskiego w kat. młodzik i młodziczka
czytaj dalej »
30 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dwóch naszych bokserów wraz z trenerem Lewandowskim w dniu wczorajszym wyruszyło do Czech na Międzynarodowy Turniej Bokserski. Nasz szkoleniowiec zabrał dwóch znakomicie przygotowanych zawodników: Alana Korputa oraz naszego mistrza Kamila Mroczkowskiego. Jeszcze w dniu wczorajszym odbyły się pierwsze walki. Do rywalizacji przystąpił nasz lżejszy pięściarz. Młody Alan spisał się na miarę oczekiwań zwyciężając jednogłośnie na punkty swojego rywala.
czytaj dalej »
29 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Za nami trzeci- ostatni dzień Olimpiady Lekkoatletycznej. W dniu wczorajszym, do rywalizacji stanęli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół. Uczestnicy spróbowali swoich sił w następujących konkurencjach: bieg na 100m, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg długi. Po zliczeniu wszystkich punktów, wyłoniono najlepszych lekkoatletów szkoły.
czytaj dalej »