facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - lipiec 2015

31 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 5
W poniedziałek tj. 3 sierpnia o godz. 18.00 w Domu Schrama, odbędzie się zebranie Zarządu KS Chojnowianka dotyczące pierwszego zespołu seniorów. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków klubu.
czytaj dalej »
31 lipiec 2015, PWSZ Legnica , Wszystkich komentarzy: 0

Jeszcze tylko przez kilka dni, do 3 sierpnia kandydaci na studia na rok akademicki 2015/2016 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy mogą rejestrować się w systemie elektronicznej rekrutacji. W ofercie edukacyjnej przyszli studenci mają do wybory kierunki studiów licencjackich, inżynierskich oraz studia magisterskie.

czytaj dalej »
30 lipiec 2015, Galeria Sztuki w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0

Chcesz współtworzyć legnickie murale? Lubisz muzykę klubową na żywo? Chcesz poznać artystów street artu i zobaczyć przykłady sztuki ulicy z różnych części Europy? Masz chęć i odwagę, by podyskutować o sztuce, która żyje w przestrzeni publicznej? Wkrótce wchodzimy do miasta i na ściany – nie pozwól, by działo się to bez ciebie!– nawołują organizatorzy Festiwalu Between the Walls.

czytaj dalej »
30 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wsierpniu odbędzie się II edycja zawodów kolarskich "Szukamy Następców Olimpijczyków".Doskonale przygotowana i sprawnie przeprowadzona impreza sportowa, która odbyła się 18 lipca, dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń. Organizatorzy-Uczniowski Klub Kolarski „Sigo – Gim 1” w Chojnowie orazGimnazjum nr 1już dziś zapraszają do udziału w kolejnej odsłonie. Dokładną datę zawodów podamy wkrótce.
czytaj dalej »
30 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Sześcioosobowa ekipa Polaków, przez cztery tygodnie będzie szkoliła kenijskich strażaków. Wśród nich jest kpt. Paweł Dąbrowa-Zastępca Dowódcy JRG w Chojnowie. Szkolenia dla afrykańskich służb ratowniczych zostały zorganizowane przez fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

czytaj dalej »
31 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Do 4 września 2015 r.potrwa nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach XV edycji konkursu stypendialnego Programu "zDolny Śląsk". Roczne stypendia w kwocie od 2500 do 3500 zł zostaną przyznane w czterech kategoriach: naukowej, artystycznej, sportowej i społecznej. O stypendia mogą starać się uczniowie oraz tegoroczni absolwenci szkół podstawowych (klasy IV- VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa.

czytaj dalej »
30 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zgodnie z zapowiedzią, na początku sierpnia odbędzie się II cykl Wakacji z Biblioteką Miejską. Dzieci będą miały kolejną szansę na uczestnictwo w ciekawych, rozwijających zdolności plastyczne i manualne zajęciach.
czytaj dalej »
29 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W czwartek 30 lipca w godzinach 10.00 – 18.00,rolnicy i inni użytkownicy środków ochrony roślin z gminy Chojnów będą mogli oddać puste opakowania do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Piotrowicach nr 16. W zamian otrzymają oni upominek – sadzonkę rośliny ozdobnej. Zbiórka będzie obejmować opakowania po środkach ochrony roślin, nawozach,adiuwantach i produktach biobójczych.
czytaj dalej »
29 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1

W dniu wczorajszym, w hotelu Qubus w Legnicy odbyła się uroczystość z okazji obchodów Święta Policji, podczas której przyznano awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia oraz liczne wyróżnienia. Uroczystość była również okazją do złożenia kwiatów, gratulacji oraz pochwał za zaangażowanie w pracę.

czytaj dalej »
29 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W tym roku już po raz siódmy ogłoszony został konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”. Jego głównym celem jest wyłonienie oraz promowanie wzorcowych działań i przedsięwzięć realizowanych na terenach wiejskich. To również okazja do wymiany doświadczeń, a także jedna z form wsparcia jakie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oferuje społecznościom lokalnym uczestniczącym w Odnowie Dolnośląskiej Wsi. W ubiegłym roku Gmina Chojnów po raz pierwszy wzięła udział w konkursie, zgłaszając Osetnicę w kategorii „Najpiękniejsza wieś” oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Piaskowy Las z Czernikowic w kategorii „Najpiękniejsza Zagroda”.
czytaj dalej »