facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - sierpień 2013

31 sierpień 2013, Kuba, Wszystkich komentarzy: 1
Ciężka przeprawa w Ścinawie - zapowiedź meczu

Biało-niebieskich w niedzielę czeka ciężkie zadanie, bowiem przyjdzie im się mierzyć w Ścinawie z miejscową Odrą. W ich składzie występują zawodnicy znani choćby z występów w ekstraklasie (T.Moskal), czy były znakomity bramkarz Chojnowianki - Maciej Kijewski

czytaj dalej »
30 sierpień 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
AKADEMIA ŚMIECIOWA. Wykład IX: Grupa 17

Grupa 17 – odpady z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej.

czytaj dalej »
31 sierpień 2013, Miłosz Kołodziej, Wszystkich komentarzy: 0
Traugott von Schweinitz nie przyleciał na wakacje

Założyciel i redaktor naczelny portalu frontflieger.de – Thorsten Pietsch opowiada nam o Traugocie von Schweinitzu i sytuacji z 1917 roku. Rozmawia Miłosz Kołodziej.

czytaj dalej »
29 sierpień 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
Wędrówki z Panem Jurkiem. Legenda - Skarbczyk w Wieczornym Zamku

Kończy się lato, kończą się wakacje. Kończy się wakacyjne bajdurzenie Kucharskiego. Dzisiaj zaproszę Państwa w Góry Izerskie na Wysoki Grzbiet. To tu między Wysokim Kamieniem a kopalnią Stanisław znajduje się Zwalisko.

czytaj dalej »
29 sierpień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Narodowe Czytanie" z Aleksandrem Fredro również w Chojnowie!

W 220 rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników - Aleksandra Fredry - odbędzie się kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych rodzimych dzieł literackich „Narodowe Czytanie”. Również Chojnów weźmie udział w wydarzeniu zapraszając wszystkich mieszkańców na prezentację „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro”.

czytaj dalej »
28 sierpień 2013, Izabela Michniewicz , Wszystkich komentarzy: 0
Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów 2013

Syrop z derenia, salami dojrzewające z wrzosówki, tymiankowe motylki czy duszona koźlina to tylko niektóre z ponad pięćdziesięciu dolnośląskich produktów i dwunastu potraw zaprezentowanych podczas konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów, który odbył się w sobotę 24 sierpnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego Śląska udała się również reprezentacja z naszej gminy zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

czytaj dalej »
28 sierpień 2013, Miłosz Kołodziej, Wszystkich komentarzy: 3
Awiator z Konradówki - ostatni lot Traugotta von Schweinitz

Chojnów to nie Dęblin, umówmy się, awiacyjne tradycje na naszym terenie nie są zbyt mocno zakorzenione. Tym bardziej byłem zaintrygowany wydarzeniem sprzed prawie wieku. Duma, radość i ogromne podekscytowanie musiały towarzyszyć mieszkańcom wsi Conradsdorf koło Haynau, kiedy ich oczom ukazywał się schodzący do lądowania bojowy dwupłatowiec Albatros D Va. Był 23 sierpnia 1917 roku, za sterami maszyny siedział, niespełna 20-letni, porucznik Traugott von Schweinitz, znany wszystkim młody szlachcic, którego rodzina posiadała we wsi rozliczne dobra. Przylot do domu, nie był zgodny z wojskowym regulaminem, ale chęć spędzenia czasu z najbliższymi, przed czekającym go niebawem powrotem na front, była silniejsza.

czytaj dalej »
29 sierpień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Komunikat dla rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie!

Uwaga! Rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu placówki w celu podpisania umowy z przedszkolem.

czytaj dalej »
28 sierpień 2013, Wiola, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianin autorem książki "Grecja. Gorzkie pomarańcze"

To tytuł książki Dionisiosa Sturisa, chojnowianina, w połowie Greka, znajomego niektórych z Was. W związku z premierą tego tytułu postanowiliśmy wszystkim przypomnieć, że mała miejscowość nie musi oznaczać wąskich horyzontów!

czytaj dalej »
28 sierpień 2013, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 0
OSK w Jaroszówce - Natura ujarzmiona. Jeździectwo i inne atrakcje.
Poczucie wolności, otwarta przestrzeń, panowanie nad zwierzęciem, wyprostowana sylwetka oraz elegancki strój – oto kilka skojarzeń związanych z jazdą konną. Jeździectwo jest fascynującym sportem, który niejednego „wciągnie” na dobre. Nieopodal Chojnowa, w Ośrodku Sportów Konnych w Jaroszówce, można rozpocząć własną przygodę jeździecką. Ale czy tylko? Zobaczmy…
czytaj dalej »