facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - sierpień 2015

31 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Około godziny 20:00 chojnowscy strażacy dostali wezwanie do pożaru ścierniska w okolicy Gołaczowa. Na miejscu pojawili się również ratownicy z OSP Krzywa oraz OSP Jaroszówka. Trudna sytuacja została dosyć szybko opanowana.
czytaj dalej »
31 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W nocy z soboty na niedzielę na naszym niebie można było obserwować niezwykły widok. Księżyc - nasz naturalny satelita był w perygeum, czyli znajdował się wówczas najbliżej Ziemi w trakcie swojej podróży po orbicie. Podczas zbliżenia księżyc znajduje się 50 tys. kilometrów bliżej, niż ma to miejsce w momencie gdy znajduje się on w najdalszej odległości od Ziemi.
czytaj dalej »
31 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Piątek, 28 sierpnia był wyjątkowym dniem dla podopiecznych Niebieskiego Parasola. W sąsiednim parku odbyła się kolejna edycja turnieju tańca i śpiewu - tym razem dziewiąta. Nieco pochmurna pogoda i drobny deszcz nie zniechęcił uczestników jak i widzów, tegoroczna edycja imprezy była równie udana jak poprzednie.
czytaj dalej »
31 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Człowiek, który uratował Czarnych Rokitki przed spadkiem do A klasy – Mirosław Dragan po wczorajszym spotkaniu podał się do dymisji. Wskutek braku wyników w końcówce ubiegłego sezonu, jak i na początku obecnego trener Dragan zdecydował się opuścić szeregi drużyny z naszej gminy. Taka decyzja była sporym zaskoczeniem dla Władz Klubu
czytaj dalej »
31 sierpień 2015, UKK 'Oriens' Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
W dniu 30.08.2015r. (niedziela) przy temperaturze 25° Celsjusza, w Tuszynie k. Dzierżoniowa rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w wyścigu kolarskim dwójkami na czas. Startowały zawodniczki i zawodnicy z województwa dolnośląskiego i województwa lubuskiego. Wyznaczony dystans 8,0 km z półmetkiem. Poszczególne zespoły dwuosobowe startowały w odstępach co 1 minuta.
czytaj dalej »
31 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Wczorajsze popołudnie nie było szczęśliwe dla podopiecznych Mirosława Dragana. Czarni Rokitki, w meczu wyjazdowym, rywalizowali z Rodłem Granowice. Spotkanie, które wydawałoby się być łatwym było „drogą pod górę”. Ekipa z naszej gminy od pierwszych minut nie prezentowała dobrej dyspozycji. Gra nie układała się. O ile formacja defensywna z Wyszowskim na czele spisywała się wyśmienicie, o tyle w napadzie było fatalnie.
czytaj dalej »
29 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Około godziny 20:30 chojnowscy strażacy dostali wezwanie do pożaru ścierniska w Dobroszowie. Akcje gaśniczą przeprowadzały dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowiczno-Gaśniczej z Chojnowa. Ogólnie spaleniu uległo około 1 ha ścierniska. Przyczyną pożaru było podpalenie przez nieznane osoby.
czytaj dalej »
29 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 10
Dziś rozpoczęły się zmagania w trzeciej kolejce klasy okręgowej. Do walki o punkty ligowe przystąpiła KS Chojnowianka. Biało niebiescy, przed własną publicznością, podjęli Kuźnię Jawor. Wielu sympatyków naszego klubu skazywało młody obecnie zespół na sromotną porażkę. Dziś nasi piłkarze pokazali, że mają serce do gry, a kwestią tygodni jest zdobycie pierwszych punktów. Trenujący stosunkowo od niedawna, pod okiem Ryszarda Gadowskiego, piłkarze z naszego miasta dopiero zaczynają się poznawać i nabierają obycia w meczach klasy okręgowej.
czytaj dalej »
29 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzisiaj w godzinach popołudniowych, chojnowscy strażacy otrzymali wezwanie do zabezpieczenia przewróconego suchego drzewa, które oparte o konary innego drzewa zagrażało bezpieczeństwu osób przebywających w parku.
czytaj dalej »
28 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Ostatnie dni były bardzo emocjonujące dla reprezentanta naszego klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki – Kamila Mroczkowskiego, który sparował z słynnym Tomaszem Adamkiem. Dzięki tym treningom nawiązała się spora współpraca na linii Bloodworth – Lewandowski, co finalnie przełożyło się na wizytę „Górala” w Chojnowie.
czytaj dalej »