facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - sierpień 2015

06 sierpień 2015, Cuprum Arena , Wszystkich komentarzy: 0

Dzieci, które lubią się ubierać, przebierać i bawić w modę lub po prostu cieszy ich obecność na scenie, mogą wziąć udział w castingu na modelki i modeli organizowanym przez Cuprum Arena. Do zabawy galeria zaprasza również rodziców, którzy będą mogli zaprezentować się na wybiegu wspólnie ze swoimi pociechami już 20 września, podczas Święta Małej Wielkiej Mody.

czytaj dalej »
06 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

To już drugi rok reformy podręcznikowej. 1 września 2014 r. bezpłatny podręcznik „Nasz elementarz” dostali uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych. Szkoły dostały natomiast dotację celową na zakup dla nich ćwiczeń. Reforma wprowadzana jest etapami. Do 1 września 2017 r. darmowe podręczniki i ćwiczenia dostaną uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjów. Rodzicu,sprawdź za co od 1 września 2015 r. nie musisz płacić!

czytaj dalej »
06 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
W dniu wczorajszym, w Baszcie Tkaczy odbył się wernisaż wystawy "Egelsbach oczami swoich artystów". Wspólna inicjatywa MOKSiR, Gildii Artystów Chojnowa i Muzeum Regionalnego w Chojnowie pozwala zaznajomić naszych mieszkańców z dokonaniami Artystów z naszego miasta partnerskiego. Na wystawie znajduje się ponad 20 prac wykonanych różnymi technikami. Będzie ona dostępnaw Baszcie Tkaczy do końca sierpnia. Wszystkich chojnowian serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac, po wcześniejszym ustaleniu z Muzeum Regionalnym.
czytaj dalej »
06 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mieszkańcy Gminy Chojnów mogą skorzystać z porad radcy prawnego w każdy czwartek, w siedzibie Urzędu Gminy Chojnów, ul. Fabryczna 1, 59-225 Chojnów, pokój 103. Na spotkanie można umówić się telefonicznie-nr 76 8188-502.
czytaj dalej »
05 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W ostatnich tygodniach na terenie naszego miasta powstały trzy place zabaw. Nowe miejsca, w których czas mogą spędzać najmłodsi znajdują się przy "Morskim Oku", we wnętrzu kwartału oraz przy ul. Paderewskiego. Wszystkie trzy obiekty zostały wykonane przezfirmę Magic Garden- Place zabaw z Pakościa.
czytaj dalej »
05 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Projekt "Czym skorupka za młodu..."realizowany jest na podstawie umowy dotacyjnej podpisanej 19 maja przez Stowarzyszenie "Rokitki - nasza Wspólna sprawa" w ramach Programu DZIAŁAJ LOKALNIE IX. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbywają się w ramach projektu. Najbliższe, pn.: ,,Historyk duży – historyk mały”,odbędą się 14 sierpnia 2015 r.w Budziwojowie.
czytaj dalej »
05 sierpień 2015, ChZGKiM, Wszystkich komentarzy: 8
W ZWIĄZKU Z UTRZYMUJĄCYMI SIĘ WYSOKIMI TEMPERATURAMI W DNIACH OD 05.08.2015 R. DO 14.08.2015 R. CHOJNOWSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W CHOJNOWIE BĘDZIE CZYNNY W GODZINACH OD 6.00 DO 14.00.
W W/W DNIACH KASY ZAKŁADU BĘDĄ CZYNNE DO GODZINY 13.30.

ZA UTRUDNIANIA PRZEPRASZAMY.
czytaj dalej »
04 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przez cały sierpień zapraszamy chojnowian do zwiedzania wystawy prac twórców z partnerskiego miasta Egelsbach. Wspólna inicjatywa MOKSiR, Gildii Artystów Chojnowa i Muzeum Regionalnego w Chojnowie (podziękowania dla p. Jerzego Janusa za udostępnienie przestrzeni) pozwala zaznajomić naszych mieszkańców z dokonaniami Artystów z Niemiec. Wystawa w Baszcie Tkaczy do obejrzenia po wcześniejszym uzgodnieniu z Muzeum Regionalnym. Wernisaż - 05 sierpnia 2015 o godz. 17.00. Zapraszamy!
czytaj dalej »
04 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
W niedzielę, na Stadionie Miejskim odbył się pierwszy trening w ramach akcji Biegam Bo Lubię. Choć frekwencja nie była zbyt wysoka- w spotkaniu wzięło udział 9 osób, nie przeszkodziło to w doskonałej zabawie.
czytaj dalej »
04 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 12
W dniu wczorajszym w Domu Schrama odbyło się spotkanie członków i sympatyków KS Chojnowianka. Zgodnie z zapowiedzią, obecni poruszyli sprawę pierwszego zespołu seniorów. Jak wiadomo, głównym problemem jest brak zawodników, który stawia pod znakiem zapytania fakt, czy drużyna przystąpi do rozgrywek w rundzie jesiennej. Mimo rezygnacji prezes Członki, która zdaniem wielu zawodników była powodem odejścia z drużyny, piłkarze nie chcą wrócić do gry. Obecni próbowali dostrzec i ustalić przyczyny negatywnej atmosfery panującej w drużynie. Na treningach pojawia się raptem kilku zawodników.

czytaj dalej »