facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - sierpień 2015

28 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Kolejny weekend z piłką nożną przed nami. Już jutro w Chojnowie fanów futbolu czeka spotkanie z udziałem Chojnowianki Chojnów. Biało niebiescy zmierzą się z Kuźnią Jawor, która w tym sezonie zaliczyła jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Będzie ciężko, gdyż nasza ekipa nie jest jeszcze w pełni przygotowana do obecnego sezonu. Chojnowscy piłkarze, pod wodzą Ryszarda Gadowskiego, zaliczyli fatalny początek rozgrywek. Po walkowerze i sromotnej porażce mamy nadzieję na dobry występ. Nikt nie liczy na łatwe zwycięstwa, ale walczyć o ligowe punkty trzeba z pełnym zaangażowaniem.
czytaj dalej »
29 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Coraz większego rozpędu nabiera kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Kolejne partie prezentują swoje listy wyborcze w poszczególnych okręgach. Jednym z takich ugrupowań jest NowoczesnaPL - stowarzyszenie, powstałe w tym roku, stworzone przez znanego polskiego ekonomistę Ryszarda Petru.
czytaj dalej »
28 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Portal chojnow.pl nawiąże współprace w zakresie videofilmowania i montażu. Poszukujemy osoby, która zajmowałaby się: video rejestracją imprez, videofilmowaniem i montażem filmów, filmami reklamowymi oraz montażem filmów z materiałów powierzonych. Ponadto poszukujemy również redaktora, czyli osobę która: tworzyłaby informacje, własne materiały dziennikarskie, relacje fotograficzne, redagowałaby teksty, wywiady i artykuły dla klienta, tworzyła galerie, konkursy, quizy, promowała treści serwisu poprzez media społecznościowe, a przede wszystkim twórczo rozwijała portal i pozyskiwała nowe źródła inspiracji.
czytaj dalej »
28 sierpień 2015, Galeria Piastów,
Już 13 września zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w wyjątkowej imprezie na dachu Galerii Piastów! Wielki charytatywny maraton Zumby na rzecz chorego na raka 14 -letniego Michała Stachniewicza z Legnicy to wspólne pobijanie rekordu na ilość uczestników, licytacje, wspaniała zabawa z najlepszymi instruktorami, oraz wiele więcej!
czytaj dalej »
27 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Wczorajsze popołudnie było wyjątkowe dla najzdolniejszych chojnowskich uczniów i sportowców. W Domu Schrama odbyła się gala, podczas której Burmistrz Chojnowa Jan Serkies, na podstawie uchwały Rady Miejskiej wręczył stypendia dla uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najlepsze średnie ocen, odnieśli sukcesy w konkursach, a także dla sportowców, którzy osiągali najlepsze wyniki podczas zawodów sportowych w ostatnim sezonie.
czytaj dalej »
27 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Amok" Krystiana Bali budzi zainteresowanie również wśród rodzimych twórców. Wczoraj informowaliśmy o hollywoodzkiej produkcji "True Crimes", która ma powstać według scenariusza Jeremy'ego Brocka.Film w oparciu o książkę chojnowskiego pisarza odsiadującego właśnie wyrok 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo, powstanie również w Polsce; jego reżyserii podjęła się Kasia Adamik. Film ten, nie będzie jednak ekranizacją książki; jego powstanie ma związek z sprawą morderstwa, za które Bala został skazany - ma opowiadać historię pisarza, który opisał w książce własną zbrodnię
czytaj dalej »
26 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Bardzo dobre relacje pomiędzy Tomaszem „Góralem” Adamkiem, a naszym klubem Champion Chojnów Powiat Legnicki doprowadziły do kilku sparingów pomiędzy naszym młodym talentem – Kamilem Mroczkowskim, a samym „Góralem”.
czytaj dalej »
26 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejne doniesienia legnickiej policji o pojawieniu się w okolicy oszustów, wyłudzających dane osobowe od osób starszych. Ostatni taki przypadek, opisywany przez policję, dotyczył kobiety przedstawiającej się jako pracownica przychodni zdrowia. Odwiedzając 74-latkę i wręczając jej 100 złotych poinformowała, że jest to wypłata ze specjalnego funduszu Unii Europejskiej dla osób starszych z problemami zdrowotnymi. By przyjąć pieniądze, poszkodowana musiała podpisać formularz ze swoimi danymi. Następnie, po odmówieniu podpisania dokumentów, oszustka poprosiła o dowód osobisty, spisując z niego dane osobowe oraz robiąc jego zdjęcie.
czytaj dalej »
26 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Głośno wokół książki "Amok" po raz pierwszy zrobiło w momencie gdy trafiła w ręce śledczych, badających sprawę morderstwa Dariusza Janiszewskiego. Ów mężczyzna w 2000 roku został zamordowany; jego ciało zostało wyłowione pod koniec roku z Odry, w okolicach Chobieni. Kluczowym elementem w sprawie okazał się telefon zamordowanego, który został odnaleziony dopiero po latach w archiwum jednej z aukcji internetowych. Jak się okazało w śledztwie, osobą wystawiającą na sprzedaż ów przedmiot był właśnie Krystian Bala; działający pod nickiem Chris b.
czytaj dalej »
26 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Sparing o którym pisaliśmy jeszcze w ubiegłym tygodniu pomiędzy Tomaszem „Góralem” Adamkiem, a Kamilem Mroczkowskim doszedł do skutku. Nasz młody pięściarz zyskał kolejne doświadczenie ringowe. Wczoraj, w pobliskim Karpaczu, obaj pięściarze skrzyżowali rękawice. Był to oczywiście sparing, ale wiadomo, że podczas takiej próby wiele ciosów sięga celu i na pewno nie są one lekkie do przyjęcia.
czytaj dalej »