facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - sierpień 2015

27 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Rolnicy z terenu Gminy Chojnów, których szkody wywołane przez suszę przekroczyły 30% średniej rocznej produkcji rolnej całego gospodarstwa lub działu specjalnego produkcji rolnej mają możliwość złożenia wniosków z prośbą o oszacowanie szkód.
czytaj dalej »
26 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
28 sierpnia 2015 roku, w sali nr 6 Urzędu Gminy, przy ulicy Fabrycznej 1 odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Chojnów.
czytaj dalej »
27 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna drobna inwestycja w rozrywkę dla mieszkańców Chojnowa. Na placu Wogezów, przy ulicy Reja pojawiły się dwa nowe stoliki do szachów. Pasjonaci tej gry mają nowe miejsce w którym mogą się spotkać razem ze znajomymi.
czytaj dalej »
26 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Już w piątek, 28 sierpnia w Urzędzie Gminy Chojnów przy ulicy Fabrycznej 1, będą miały miejsce bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, dotyczące pozyskania funduszy unijnych.
czytaj dalej »
28 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 2
Autostrada A4 jest jedną z najstarszych dróg tego typu w Polsce. Wybudowana jako Reichsautobahn 9, łącząca Berlin - stolicę Rzeszy Niemieckiej, z Wrocławiem, ówcześnie stolicą Prowincji Śląsk, dziś dzieli się na kilka odcinków - pomiędzy Wrocławiem a Krzyżową jest to autostrada A4, fragment łączący skrzyżowanie w Krzyżowej z węzłem w Golnicach oznaczony jest obecnie znakiem A18, z kolei odcinek z Golnic do granicy polsko-niemieckiej w Olszynie rangę autostrady utracił już wiele lat temu - trudno się dziwić, południowa jezdnia w kierunku Wrocławia nie była remontowana od czasu jej budowy.
czytaj dalej »
24 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
W minioną sobotę z restauracji „Jubilatka” skradziono damską torebkę. Zginęła cała masa dokumentów m.in.: portfel wraz z kartami kredytowymi, dowód osobisty, dokumentacja medyczna. Oprócz tego w torebce były: kluczyki do samochodu, telefon komórkowy, aparat fotograficzny. Poszkodowana zwraca się o prośbą o zwrot chociażby dokumentów. Przewidywane jest wysokie znaleźne.
czytaj dalej »
24 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dziś około godziny 09:00 doszło do kolejnego wypadku w miejscowości Rokitki. Kobieta kierująca pojazdem marki Audi, jadąc w kierunku Chojnowa, z niewiadomych przyczyn wpadła w poślizg, opuściła drogę i uderzyła w drzewo. Na miejscu zdarzenia widać ewidentne ślady zjechania na pobocze, co było najprawdopodobniej główną przyczyną całego incydentu.
czytaj dalej »
31 sierpień 2015, Partnerstwo,
Firma "D.S Dariusz Sywak" stała się już filarem chojnowskich inwestycji deweloperskich. Wszystko rozpoczęło się od pierwszej inwestycji, jaką było wybudowanie kamienicy przy ul. Długosza. Prężnie działająca firma postawiła na materiał przyszłościowy i całość wykonała techniką keramzytową. W zaskakującym tempie powstała piękna kamienica, która do dziś jest wizytówką ulicy Długosza. Mieszkania rozeszły się jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki".
czytaj dalej »
23 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dzisiejsze popołudnie na długo pozostanie w głowach piłkarzy z Rokitek. Czarni, przed własną publicznością podejmowali Spartę Grębocice. Od początku wiadomo było, że będzie to bardzo trudna rozgrywka. Trener Dragan przegrupował szeregi, Światłoń trafił do linii pomocy, w obronie zagrali Pater, Płachta, Pachura D. oraz Białek.
czytaj dalej »
31 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Już jutro wszyscy chojnowscy uczniowie stawią się w porannych godzinach w swoich szkołach na rozpoczęciu roku. Ostatni dzień wakacji to doskonała okazja do krótkiego podsumowania mijającego okresu wakacyjnego. Jak wspominają go uczniowie z naszego regionu? Czego oczekują w nowym roku szkolnym?
czytaj dalej »