facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - sierpień 2015

24 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Powstała w tym roku chojnowska grupa mażoretek, reprezentująca Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika zaliczyła swój kolejny występ! Tym razem podczas Parady Ceramicznej: Festiwal Kultur w Bolesławcu, zorganizowanej w ramach Bolesławieckiego Święta Ceramiki.
czytaj dalej »
23 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Niedzielne zmagania piłkarskie w naszej gminie rozpoczął Sokół Krzywa. Podopieczni Łukasza Kurczaka punktualnie w samo południe zameldowali się na boisku. Na dobrze przygotowanej murawie rozpoczął się mecz, w którym rywalem była ekipa Błękitnych Kościelec.
czytaj dalej »
22 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 11
Dziś o godzinie 15:00 KS Chojnowianka przystąpiła do pierwszego w tym sezonie spotkania o ligowe punkty. Nie licząc walkowera w zeszłym tygodniu było to spotkanie, w którym nasi piłkarze pojawili się na murawie.
czytaj dalej »
22 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Łukasz Niemczyk nie zwalnia tempa treningowego. Świetna postawa, dobra dyspozycja i liczne sukcesy przełożyły się na kolejne powołanie do Kadry Polski. Niby nic w tym dziwnego, bo przecież wychowanek Arkadiusza Lewandowskiego niejednokrotnie pojawiał się w szeregach kadry. Tym razem jest to spore wyróżnienie, gdyż jest to Kadra Polski Seniorów!
czytaj dalej »
22 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 12
Już dziś ruszają kolejne rozgrywki piłkarskie. Wielu fanów futbolu przez cały tydzień czeka na upragniony weekend podczas którego będą mogli wspierać swoje ulubione drużyny. W sobotnie popołudnie o godzinie 15:00 w legnickim Konfeksie Chojnowianka Chojnów będzie walczyła o punkty klasy okręgowej.
czytaj dalej »
21 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W minioną sobotę, na boisku przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbyły się zawody kolarskie dla dzieci pod hasłem „Szukamy Następców Olimpijczyków”. Klub Sigo Gim 1 i organizatorzy tej sportowej imprezy pragną serdecznie podziękować wszystkim którzy okazali pomoc i wsparcie w przygotowaniu oraz sprawnym przeprowadzeniu zawodów.
czytaj dalej »
21 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Dzisiejsze popołudnie było wyjątkowo pracowite dla strażaków zarówno z miasta jak i Gminy Chojnów. Tuż po ugaszeniu ścierniska w okolicach Białej, strażacy otrzymali wezwanie do znacznie większego pożaru w pobliżu Gołaczowa. Słup dymu było widać z odległości kilkunastu kilometrów. Na miejscu oprócz jednostek z Chojnowa pojawili się również strażacy z OSP Jaroszówka oraz Krzywa. Podobnie jak w przypadku pożaru w Białej, tak samo tutaj przyczyny zdarzenia nie zostały jeszcze ustalone.

czytaj dalej »
21 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Około godziny 13:00 strażacy z Chojnowa dostali wezwanie do pożaru ścierniska przy drodze łączącej Chojnów z Białą. To już kolejny pożar w okolicy Chojnowa w ostatnich dniach. Przyczyny pożaru nie zostały jeszcze ustalone, jednak najprawdopodobniej jest to efekt suszy. Oprócz ścierniska, zapaleniu uległy zarośla przy drodze.
czytaj dalej »
25 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
W tym roku po raz czwarty pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się projekt "Narodowe Czytanie". Akcja ta ma na celu promocję czytelnictwa wśród Polaków jak i popularyzowanie największych polskich dzieł literackich. Powieścią, wokół której będzie krążyć tegoroczna akcja jest "Lalka" Bolesława Prusa. Do projektu "Narodowe Czytanie" dołączyły również chojnowskie placówki oświatowo-kulturalne, mianowicie Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. W naszym mieście akcja będzie miała miejsce 4 września.
czytaj dalej »
24 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Mało jaka inwestycja w Chojnowie, została tak ciepło przyjęta przez mieszkańców jak Street Workout Park, położony w Parku Piastowskim, tuż przy Orliku. Pozytywne opinie o nowym obiekcie sportowym, który został otwarty tuż przed wakacjami pojawiają się zarówno w internecie, jak i wśród użytkowników tego miejsca.
czytaj dalej »