facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - sierpień 2015

21 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Jak informuje strona Basenu Miejskiego w Chojnowie, w dniach od 24 sierpnia do 6 września obiekt będzie nieczynny. Przerwa w działaniu basenu spowodowana jest koniecznością przeprowadzenia prac naprawczo-konserwacyjnych.
czytaj dalej »
25 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Tak samo jak Chojnów słynie ze swoich tradycji tkackich, czy Bolesławiec z wyrobu ceramiki, tak pobliski Jawor słynie z produkcji chleba. To właśnie w tym mieście od 1997 roku odbywają się Międzynarodowe Targi Chleba. W tym roku, w ostatni weekend sierpnia (podobnie z resztą jak i w latach poprzednich) jaworski rynek gościć będzie najważniejszą imprezę, spośród wszystkich organizowanych przez samorząd miasta.
czytaj dalej »
20 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Klub Sportowy Chojnowianka po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentował się na boisku trawiastym. Mocno eksperymentalny skład pojawił się w dniu wczorajszym na murawie podczas meczu Pucharu Polski, gdzie rywalizowaliśmy z A klasową Victorią Parchów. Od początku wiadomym było, że nasi piłkarze dopiero co zaczęli wspólne przygotowania do obecnej rundy.
czytaj dalej »
20 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Nasz reprezentant klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki – Kamil Mroczkowski jest coraz bardziej docenianym pięściarzem w naszym kraju. Do tej pory zachwycał nas licznymi nokautami, zwycięstwami w turniejach i medalami z Mistrzostw Polski. W swojej krótkiej karierze, do tej pory, miał okazję sparować z Mariuszem Wachem – tym samym, który stawał w ringu z największymi sławami światowego formatu.
czytaj dalej »
20 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Podczas kiedy Chojnowianka Chojnów i Sokół Krzywa walczyły o promocję do kolejnej rundy Pucharu Polski, w Rokitkach, Czarni podejmowali Górnika Złotoryję w tych samych rozgrywkach. Biorąc pod uwagę przeszłość obu klubów w PP Czarni byli zdecydowanym faworytem. Oprócz rywalizacji na boisku na pewno obaj trenerzy chcieli pokazać, że to właśnie ich taktyka będzie skuteczniejsza. Były szkoleniowiec Czarnych – Mirosław Zieleń w dniu wczorajszym poprowadził Górnika do zwycięstwa.
czytaj dalej »
20 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Piętnastego sierpnia Karolina Cierluk – kolarka reprezentująca barwy klubu Sigo Gim 1 wzięła udział w osiemnastej edycji trasy Kowary – Przełęcz Okraj „Najlepszy Góral Wschodnich Karkonoszy”.
czytaj dalej »
20 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
W dniu wczorajszym Sokół Krzywa rozegrał swoje pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie w Pucharze Polski na szczeblu okręgowym. Zbyt późne zgłoszenie do tego typu rywalizacji spowodowało wylosowanie drużyny z „wyższej półki”. Spośród Zagłębia II Lubin, KS Polkowice oraz Miedzi II Legnica ekipa z naszej gminy trafiła na „Miedziankę”. Czy mogło być lepiej? Ciężko powiedzieć każda z wymienionych drużyn prezentuje zdecydowanie wyższy poziom umiejętności.
czytaj dalej »
19 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
W tym roku po raz siódmy samorząd województwa dolnośląskiego organizuje konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska". Jak można przeczytać na stronie Urzędu Marszałkowskiego, ma on za zadanie "wyłonienie i promowanie najlepszych wzorcowych działań, przedsięwzięć zrealizowanych na terenach wiejskich, ma także inspirować i stworzyć płaszczyznę wymiany doświadczeń" . W tym roku konkurs został podzielony na cztery kategorie: najpiękniejsza wieś, najpiękniejsza zagroda, najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi oraz najlepszy start w Odnowie Wsi.
czytaj dalej »
25 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Serdecznie zapraszamy na sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się 27 sierpnia 2015 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

czytaj dalej »
19 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Około godziny 13:00 wybuchł pożar ścierniska, położonego na południe od zabudowań Czernikowic, na zachód od drogi wojewódzkiej nr 328.Na miejscu zdarzenia zjawiły się jednostki Straży Pożarnej z Chojnowa oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rokitek. Przed przyjazdem ratowników, ugaszenia pożaru podejmowali się okoliczni mieszkańcy.
czytaj dalej »