facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - sierpień 2015

17 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
W ostatnią sobotę na bocznym boisku klubu Chojnowianka, przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji miała miejsce kolejna edycja zawodów organizowanych przez Uczniowski Klub Kolarski Sigo-Gim1 oraz Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie. Impreza zorganizowana pod hasłem "Szukamy Następców Olimpijczyków" skierowana była do dzieci w wieku od 4 do 10 lat.
czytaj dalej »
17 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 2
Piętnasty dzień sierpnia już od wielu lat stanowi doskonałą okazję do organizacji różnorakich festynów i zabaw. Ustanowione tego dnia na pamiątkę zwycięstwa Polaków nad Bolszewikami w bitwie warszawskiej Święto Wojska Polskiego jest dniem wolnym od pracy. Chojnowska impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Parku Śródmiejskim nie była jednak uroczystością o charakterze militarnym, stanowiła natomiast doskonałą okazję do wspólnej zabawy w gronie znajomych w rytm dźwięków etnicznych.
czytaj dalej »
16 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dziś o godzinie 17:00 w Rokitkach Czarni zainaugurowali sezon piłkarski 2015/2016 w klasie okręgowej. Rywalem była Stal Chocianów, która już w ubiegłej rundzie pokazała, że wie jak grać z podopiecznymi Mirosława Dragana. Kilka minut po godzinie piątej zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra prowadzącego spotkanie.
czytaj dalej »
15 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 27
Już dziś klasa okręgowa wznawia rozgrywki. Do rywalizacji w tej klasie rozgrywkowej zgłoszone zostały dwie znane nam ekipy: Chojnowianka Chojnów oraz Czarni Rokitki. Na dziś na godzinę 15:30 zaplanowane zostało pierwsze spotkanie biało niebieskich, którzy docelowo mieli zmierzyć się z Kaczawą Bieniowice. Niestety do meczu nie dojdzie, a Bieniowice zgraną "darmowe" trzy punkty wobec walkowera.
czytaj dalej »
15 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0

Od poniedziałku,17 sierpnia, Czarni Rokitki wznawiają treningi. Z uwagi na fakt, że trwa sezon wakacyjny zajęcia będą prowadzone w grupie łączonej. Zapraszamy dzieci urodzone w latach 2005r i młodsi. Treningi są nieodpłatne. Pierwsze zajęcia odbędą się o godzinie 18 na boisku w Rokitkach. Od tego sezonu chłopcy będą brać udział w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

czytaj dalej »
14 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przy drodze wojewódzkiej 328, prowadzącej w kierunku Rokitek, tuż za przejazdem kolejowym płonie ściernisko. Na miejscu zdarzenia pojawiły się JRG3 Chojnów, OSP Rokitki i OSP Jaroszówka, które w chwili obecnej dogaszają pożar. Ruch w kierunku Rokitek został wstrzymany.Policja bada przyczyny zdarzenia.
czytaj dalej »
13 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 8
Dziś po godzinie 18-stej,w miejscowości Rokitki doszło do wypadku drogowego.Kierowca samochodu marki Opel stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w drzewo i wpadł do rowu. Poszkodowane zostały 3 osoby- dwóch mężczyzn i kobieta.Stan kierowcy można określić jako ciężki, został on zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
czytaj dalej »
13 sierpień 2015, Maciej Perlak , Wszystkich komentarzy: 0
W nocy z 12 na 13 sierpnia minęła tzw: "Noc Perseidów" inaczej zwana nocą spadających gwiazd.To zjawisko astronomiczne jest najłatwiejsze do obserwacji ponieważ meteory wchodzące w atmosferę ziemską wypalają się tworzą świetlne rozbłyski. Efekty widocznie były również w Chojnowie.
czytaj dalej »
13 sierpień 2015, Sławomir Tęcza UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Tylko w tym tygodniu odebraliśmy dwa zgłoszenia o porzuconych szczeniakach. W poniedziałek zwrócono się z prośbą o podjęcie natychmiastowej interwencji w sprawie 3 młodych piesków, które zostały porzucone w rowie przy drodze polnej prowadzącej na kolonie Dobroszowa. Po przybyciu na miejsce okazało się, że zwierzaki są skrajnie wygłodzone i odwodnione, że względu na duży upał nie były nawet w stanie samodzielnie wyjść z rowu. Natychmiastowo zostały zabezpieczone przez pracowników urzędu gminy i przekazane pod specjalistyczną opiekę. Aktualnie czują się już dobrze i dochodzą do siebie.
czytaj dalej »
16 sierpień 2015, Cyrk Korona , Wszystkich komentarzy: 0
Nowy, multimedialny spektakl pt. "CYRKOWO-BAJKOWO" to wspaniała dwugodzinna zabawa dla całej rodziny! Podczas widowiska będzie można podziwiać artystów z Anglii, Czech, Danii, Szkocji, Ukrainy i Polski. Gwiazdy światowych aren zaprezentują m.in.: gimnastykę na sztrabatach, ewolucje na wysokich masztach, akrobacje z pieskiem, hula hoop, żonglerkę akrobatyczną, kaskaderskie wyczyny na wysokiej linie poziomej! Program wzbogacony będzie o wielką rewię wielbłądów i zwierząt egzotycznych, pokaz koni i kuców "Little Pony" oraz bajkową farmę.
czytaj dalej »