facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - sierpień 2015

12 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Już dziś w nocy (ze środy na czwartek), będzie można zaobserwować maksimum roju Perseidów, czyli mnóstwo meteorów sypiących się z gwiazdozbioru Perseusza. Zobaczymy nawet 100 spadających gwiazd na godzinę.

czytaj dalej »
12 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 7
Okienko transferowe ekipa z Rokitek wykorzystała do samego końca. Od wczoraj nowymi podopiecznymi Mirosława Dragana zostali byli reprezentanci Chojnowianki: Andrzej Ziembowski oraz Piotr Światłoń.W ramach rozliczenia pomiędzy klubami do Chojnowa trafił Paweł Malik. Obaj piłkarze to nie lada wzmocnienie. Filar biało niebieskiej defensywy na pewno będzie kluczowym piłkarzem w nadchodzącym sezonie. Wśród Czarnych na pewno wzrośnie konkurencyjność na określonej pozycji. Jest to niezwykle ważna kwestia o której trener Dragan wspominał w rozmowie z nami.
czytaj dalej »
11 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Informujemy, że w dniu dzisiejszym podczas prac ziemnych wykonywanych w miejscowości Zamienice nastąpiło przerwanie sieci wodociągowej. W związku z powyższym mogą wystąpić braki wody. W chwili obecnej trwa naprawa sieci.
czytaj dalej »
12 sierpień 2015, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0

Przedszkole Piastów zaprasza na Dni Otwarte. W dniach od 3 do 22 sierpnia każdy zainteresowany może przyjść, porozmawiać i zobaczyć na własne oczy jak funkcjonuje nasze przedszkole. Zainteresowani otrzymają również komplet materiałów i informacji, a także będą mogli zapisać się do specjalnego newslettera.

czytaj dalej »
14 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
15 sierpnia w Parku Śródmiejskim (mały park), odbędzie się spotkanie z muzyką etniczną. O godzinie 17.00, na scenie pojawi się grecka grupa ZORBA. Następnie, o 19.30 usłyszymy formację NADIJA- czerpiącą z łemkowskich korzeni, grającą rocka, folk z domieszką reggae i ska. Tradycyjnie już, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Swój udział w sobotnim festynie zapowiedzieli również motocykliści.
czytaj dalej »
10 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dziś, ok. godz. 16.00, przy ul. Kraszewskiego (na wysokości Urzędu Gminy Chojnów)doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Kierujący samochodem marki Renault Scenic, chcąc skręcić w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony Chojnowa kierowcy Passata. Mimo, iż mężczyznaw ostatnim momencie chciał wrócić na swój pas, doszło do zderzenia czołowego.
czytaj dalej »
11 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 15
Klub Sportowy Chojnowianka nadal boryka się z mniejszymi i większymi problemami. Po rezygnacji prezesa – Małgorzaty Członki na ręce Zarządu wpłynęła rezygnacja obecnego od wielu lat kierownika – Waldemara Michowskiego. Wiele się zmienia, a przyszłość naszej ekipy w klasie okręgowej jest nadal niepewna. W kuluarach pojawiły się informacje o odejściu z drużyny czołowego defensora Piotra Światłonia oraz napastnika Andrzeja Ziembowskiego.
czytaj dalej »
11 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się na temat rośliny nazywanej Barszczem Sosnowskiego. Na łamach portalu publikowaliśmy już wstępne informacje dotyczące zagrożeń, jakie niesie ta niebezpieczna roślina. Postanowiliśmy przyjrzeć się tym egzemplarzom, które rosną w pobliskich okolicach naszego miasta. Pierwsze okazy na jakie udało nam się natrafić zlokalizowane są przy drodze prowadzącej do miejscowości Biała. Niewielkie rośliny na samą myśl, jaką krzywdę mogą nam wyrządzić budzą nasze obawy. Kolejne egzemplarze udało nam się odnaleźć tuż przed wyjazdem z Chojnowa na Goliszów.
czytaj dalej »
10 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Wczorajszy dzień przyniósł kolejne sukcesy chojnowskiemu Sigo Gim 1 działającego przy Gimnazjum nr 1. Nasi zawodnicy wraz ze szkoleniowcem Eugeniuszem Bobiowskim udali się w okolice Wrocławia, a konkretnie do Olesznej, gdzie odbywał się wyścig kolarski MTB zaliczany do Challeng`u DZkol`u. Nasz klub reprezentowali kolarze w kilku kategoriach wiekowych. Nikt nie zawiódł, wszyscy dali z siebie 100% procent osiągając bardzo dobre wyniki.
czytaj dalej »
11 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W minionym tygodniu, odbył się cykl spotkań w ramach Wakacji z Biblioteką Miejską. Przez pięć dni, dzieci brały brały udział w zajęciach, podczas których wykazywały się kreatywnością, zdolnościami plastycznymi oraz wiedzą na temat komputerów i internetu. Wykorzystując balony, klej i gazety, stworzyły własne dinozaury. Później przyszedł czas na ich kolorowanie i zdobienie. Efekty były naprawdę imponujące. Poza zajęciami plastycznymi, dla dzieci przygotowano zagadki i krzyżówki, które udowodniły ich dużą wiedzę na temat komputerów i internetu.
czytaj dalej »