facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - sierpień 2015

12 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Upały ostatnich dni nie tylko doskwierają nam, czy też zwierzętom. Najbardziej cierpią rośliny, które bronią się przed uschnięciem zrzucając liście. Drogi wylotowe z naszego miasta wyglądają iście jesiennie. Mnóstwo liści leżących tuż przy ulicach, a wszystko to za sprawą bezlitosnych upałów. Dodatkowo suchy i ciepły wiatr, który potęguje panującą suszę nie przyczynia się do poprawy stanu roślin, które z góry skazane są na obumarcie. Nie wszystkie drzewa potrafią poradzić sobie z obecną sytuacją.
czytaj dalej »
10 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W dniu wczorajszym (9 sierpnia), w MOKSiRze znaleziono papugę nimfę (zdjęcie poglądowe). Poszukiwany jest właściciel tego ptaka. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 512 680 388.
czytaj dalej »
10 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Wielkimi krokami zbliża się sezon piłkarski 2015/2016. Drużyny w pełni mobilizują się do pierwszych spotkań ligowych. Czarni Rokitki Rokitki nie przespali okresu okienka transferowego. Jak to się mówi co się odwlecze to nie uciecze…Marek Wyszowski, który w ubiegłym sezonie zastanawiał się nad zasileniem czarnych koszul w końcu stał się piłkarzem reprezentującym ekipę z naszej gminy.
czytaj dalej »
10 sierpień 2015, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0

8sierpnia 2015 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca kandydatów na studia na rok akademicki 2015/2016. Osoby, które nie zdążyły zapisać się na studia wcześniej, teraz mają czas do 23 września 2015 roku. Jest to także szansa dla osób, które przystępują do egzaminów poprawkowych z matury.

czytaj dalej »
15 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Już 15 sierpnia na boisku przy MOKSiR odbędzie się II edycja zawodów rowerowych dla dzieci pod hasłem "Szukamy Następców Olimpijczyków". Wszystko to za sprawą Klubu Kolarskiego UKK „Sigo – Gim 1”, który postanowił ponownie umilić czas wolny naszym pociechom. Do rywalizacji przystąpią zarówno dziewczynki i chłopcy. Organizatorzy postanowili podzielić startujących na cztery grupy wiekowe.

czytaj dalej »
07 sierpień 2015, CHZGKiM, Wszystkich komentarzy: 3
ChZGKiM zwraca się z prośbą o nieużywanie wody pitnej z miejskiej sieci wodociągowej do: podlewania ogródków i trawników, mycia samochodów, napełniania basenów i oczek wodnych, w czasie trwania ekstremalnych temperatur. Prosimy o używanie wody jedynie do celów socjalno-bytowych.
czytaj dalej »
07 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
W momencie, gdy strażacy dogaszali pożar ścierniska w Osetnicy, otrzymali zgłoszenie o kolejnym pożarze. Tym razem płonęło ściernisko w Piotrowicach. Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej z Chojnowa, Jaroszówki, Krzywej, Rokitek, Witkowa, Złotoryi oraz policja. W chwili obecnej badane są przyczyny obu zdarzeń.Pojawiły się przypuszczenia, że to celowe podpalanie.
czytaj dalej »
07 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Dziś przed godziną 12-stą, jeden z mieszkańców Osetnicy złożył zawiadomienie o płonącym polu. Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy straży pożarnej z Chojnowa, Jaroszówki, Rokitek, Krzywej, Witkowa, Złotoryi oraz policja. Dym widoczny był z odległości ok 15 km.
czytaj dalej »
21 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
MOKSiR zaprasza dzieci w wieku 6-13 lat na zajęcia wakacyjne, które odbędą się w dniach 24-28 sierpnia, w godz. 10.00-12.00. W programie: zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne, sportowe. Zapisy w poniedziałekod godziny 9.45 tylko z osobą dorosłą. Na zajęciach obowiązuje obuwie zmienne sportowe. Ilość miejsc ograniczona!
czytaj dalej »
07 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W minioną niedzielę odbył się pierwszy trening w ramach akcji "Biegam Bo Lubię". Zajęcia będą odbywały się do drugiego weekendu listopada, w każdą niedzielę o godzinie 9.30 na Stadionie Miejskim. W tym tygodniu, trening wyjątkowo odbędzie się w SOBOTĘ! Miejsce i godzina bez zmian. Serdecznie zapraszamy!
czytaj dalej »