facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - wrzesień 2013

19 wrzesień 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Koniec marzeń biało niebieskich o Pucharze Polski
Przygoda KS Chojnowianka w tegorocznej edycji Pucharu Polski nie trwała zbyt długo. Wczoraj przed własną publicznością biało niebiescy podejmowali Miedź II Legnica. Od początku było wiadomo, że spotkanie to będzie bardzo trudnym sprawdzianem dla naszej ekipy.
czytaj dalej »
18 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urodziny pizzerii Piccolo Mondo - KONKURS!

Nie ma chyba w Chojnowie osoby, która choć raz nie spróbowałaby pysznej pizzy z Pizzerii Piccolo Mondo. Ten znany nie tylko mieszkańcom naszego miasta, ale również okolicznych miejscowości przysmak jest już z nami... No właśnie – ile lat? Tak brzmi pytanie konkursowe, które zadajemy z okazji urodzin Pizzerii Piccolo Mondo. Nagroda – 50-złotowy bon!

czytaj dalej »
18 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Cheerleaders Zielona Góra zaprasza!

Pamiętacie jeszcze Darię Bąk? To ta sympatyczna blondynka, która uczyła chojnowian tańczyć i robić zdjęcia w ramach wakacyjnych spotkań z MOKSiR. Nie wszyscy wiedzą, że jest jedną z Cheerleaderek zespołu tanecznego z Zielonej Góry dbającego o oprawę meczów, wydarzeń sportowych i kulturalnych.

czytaj dalej »
18 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
BAM czyli Biblioteczna Akademia Malucha powraca po wakacyjnej przerwie!

Wrzesień jest miesiącem powrotu uczniów do szkolnej ławy, zaś zbliżający się wielkimi krokami październik czasem, gdy studenci ponownie odwiedzą uczelnie. Również chojnowska akademia ukochana przez najmłodszych chojnowian wznawia działania. W najbliższą środę – 25 września 2013 r. rusza nowy semestr na Bibliotecznej Akademii Malucha!

czytaj dalej »
18 wrzesień 2013, Ks. Krzysztof Bojko, Wszystkich komentarzy: 0
XI Wrześniowe Kresowiana w Białej 22 września 2013 roku

Rok 2013 jest w naszej historii brzemienny, gdy chodzi o rocznice ważnych chwalebnych ale i tragicznych faktów. 150 lat temu 22 stycznia wybuchło pamiętne Powstanie Styczniowe przeciwko zaborcy rosyjskiemu. 70 lat temu 11 lipca rozpoczęła , się tzw. Rzeź Wołyńska, kiedy to zmasowana agresja ukraińskich organizacji OUN i UPA doprowadziła do ludobójstwa polskiej ludności na niemal wszystkich terenach II Rzeczypospolitej, gdzie zamieszkiwali nie tylko Polacy i Ukraińcy, ale także Ormianie, Żydzi Rosjanie i Rumunii. Te tragiczne czasy pozostają ciągle w pamięci potomnych.

czytaj dalej »
17 wrzesień 2013, Kuba, Wszystkich komentarzy: 0
 Pucharowe starcie z Miedzią

Już jutro na Stadionie Miejskim w Chojnowie wszystkich zgromadzonych kibiców Chojnowianki czeka bardzo interesujące starcie, bowiem miejscowej drużynie w ramach II rundy Pucharu Polski przyjdzie się mierzyć z rezerwami I-ligowej Miedzi Legnica. Początek tego spotkania o godzinie 17.

czytaj dalej »
17 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wrześniowe Kresowiana po raz jedenasty zagoszczą w Białej

Jak co roku pobliska Biała, której mieszkańcy w większości mają swoje korzenie na Kresach, gościć będzie tysiące osób wywodzących się ze wschodu. Już po raz 11. odbędzie się impreza plenerowa propagująca pamięć Kresów – Wrześniowe Kresowiana. Zapraszamy!

czytaj dalej »
17 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej wizytę Napoleona Bonaparte w Chojnowie (aktualizacja)

W tym roku mija dwusetna rocznica wizyty Napoleona Bonaparte na ziemiach chojnowskich. By uczcić to wydarzenie, prócz inscenizacji Bitwy Pod Chojnowem w ostatnią sobotę nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej ten fakt. Do Chojnowa specjalnie na tę okoliczność przybyła delegacja z francuskiej miejscowości Commentry wraz z Merem - Jeanem-Louisem Gaby.

czytaj dalej »
17 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dwudniowa przerwa w dostawie wody w Chojnowie

W związku z prowadzoną inwestycją polegającą na wymianie starej sieci wodociągowej w ul. Bielawskiej i konieczności wpięcia drugiego odcinka nowo położonej sieci do istniejącej magistrali nastąpi dwudniowa przerwa w dostawie wody na pobliskich ulicach.

czytaj dalej »
17 wrzesień 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Słaby występ drużyn młodzieżowych w trakcie weekendu
W miniony weekend na murawie w meczu ligowym po raz pierwszy pojawiła się ekipa młodzików. Skład naszych młodych adeptów futbolu nie przypominał ekipy, która w zeszłym sezonie osiągnęła doskonałe trzecie miejsce w lidze. Rywalem biało niebieskich była drużyna Kaczawy Bieniowice. Niestety nasza drużyna grała kompletnie bez pomysłu na dobre wykończenie akcji. Brakowało zgrania, dokładności, a przede wszystkim dobrego ustawienia taktycznego. Młodzi chojnowianie ulegli Kaczawie 2:13.
czytaj dalej »