facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - wrzesień 2013

16 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Bony do chojnowskich pizzerii rozdane!

W piątek, 13 września 2013 r. ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania były trzy bony do chojnowskich pizzerii – Piccolo Mondo, Prowincji oraz Roberto. Przez trzy ostatnie dni zbieraliśmy zgłoszenia. Nadawca trzynastego e-maila z piątku, soboty oraz niedzieli otrzymuje od nas nagrodę. Zapraszamy do zapoznania się z listą zwycięzców.

czytaj dalej »
16 wrzesień 2013, Cieśla Market - PSB Mrówka, Wszystkich komentarzy: 0
Rozstrzygnieto konkurs plastyczny dla pierwszoklasistów!

W sobotę 14 września rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla pierwszoklasistów z Chojnowa. Konkurs został zorganizowany przez firmę Cieśla Market - PSB Mrówka. Nasi najmłodsi stworzyli piękne prace plastyczne, których tematem były wspomnienia z wakacji.

czytaj dalej »
16 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
"Moje góry: o wędrówce i spełnieniu” - otwarcie wystawy fotograficznej Pawła Wróbla

Paweł Wróbel – tej postaci nie trzeba nikomu przedstawiać. Niewysoki, szczupły w okularach w ciągu paru chwil po poznaniu wzbudza ogromną sympatię. Nie dziwił więc tłum chojnowian, którzy przybyli na piątkowe otwarcie wystawy „Moje góry: o wędrówce i spełnieniu”.

czytaj dalej »
16 wrzesień 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Po dobrym spotkaniu Chojnów uległ Konfeksowi w Legnicy
W niedzielne popołudnie biało niebiescy w meczu wyjazdowym zmierzyli się z Konfeksem Legnica. Ekipa z sąsiedniego miasta w ostatnich spotkaniach nie straciła punktu. Chojnowianie nie zamierzali bronić własnego pola karnego na wyjeździe. Nasza drużyna pokazała się z naprawdę dobrej strony. Widać, że zajęcia prowadzone pod okiem trenera Kryszczuka przynoszą efekty. Pomimo, że ulegliśmy Konfeksowi 4:2 mecz mógł się podobać zgromadzonym kibicom.
czytaj dalej »
16 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Puchar Dzieci Głogowskich” - bezkonkurencyjny Przemek Kaczmarek!

Poprzedni weekend dla młodych kolarzy z Uczniowskiego Klubu Kolarskiego „Oriens MTB” Chojnów to wyjazd do pobliskiego Głogowa. Grupa zawodników z naszego miasta wystartowała w XV Wyścigu MTB „Puchar Dzieci Głogowskich”. Tor motocrossowy, który czekał na kolarzy okazał się szczęśliwy szczególnie dla Przemysława Kaczmarka, który na dystansie ponad 16 km pierwszy dojechał do mety.

czytaj dalej »
16 wrzesień 2013, Anna Duda, Wszystkich komentarzy: 0
„Działaj z nami”

Stowarzyszenie Jerzmanka oraz Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica „Impuls” serdecznie zapraszają na spotkanie „Działaj z nami”, które odbędzie się 18 września o godzinie 17.00 w świetlicy wiejskiej w Jerzmanowicach. Jest to pierwszy punkt projektu „Wspólnie możemy więcej” realizowanego i dofinansowanego w ramach konkursu grantowego Działaj Lokalnie. Głównym celem projektu jest integracja organizacji pozarządowych z terenu gminy Chojnów, a w szczególności mieszkańców wsi Osetnica i Jerzmanowice.

czytaj dalej »
13 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Weekendowy konkurs z trzynastką w tle

Potknięcia na drodze, spalone kable od laptopów, zgubiony portfel, parasolka, która została w aptece to tylko kilka z możliwych „objawów” piątku trzynastego. Postanowiliśmy umilić Wam ten „okropny” dzień. Dziś, jutro i pojutrze przyjmujemy od Was zgłoszenia mailowe. Każde z nich weźmie udział w losowaniu pysznych niespodzianek.

czytaj dalej »
13 wrzesień 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 10
Dwie przegrane z rzędu juniorów młodszych KS Chojnowianka
W ostatnim tygodniu dwa mecze ligowe rozegrali juniorzy młodsi chojnowianki. Ich przeciwnikami była ekipa Amico Lubin oraz Stal Chocianów.Pierwszy mecz odbył się w sobotę na wyjeździe i zakończył wysoką porażką naszego zespołu 9:1. Chojnowianie w tym meczu byli zdecydowanie słabsi,a wynik w pełni odzwierciedla to,co było na boisku.
czytaj dalej »
13 wrzesień 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 4
A w górach nie ma już nikogo...

Nie ma? Oprócz nas, niebo nas straszy niepogodą. Taka jest jesień w górach, a w naszych Karkonoszach dodatkowo nie ma lata. Lato jest na dole. Tam na górze nie ma lata. Jest zima, zima, zima, wiosna i jesień. Potem znowu zima, zima, zima. Może trochę przesadziłem. Niemniej jednak nasze Karkonosze są chłodniejsze od Tatr. Chociażby Śnieżka. Każdy wie, że jej wysokość wynosi 1602 m n.p.m. To wysokość bezwzględna. Natomiast klimatycznie jej wysokość odpowiada wysokości Świnicy w Tatrach. Która ma 2301 m n.p.m.

czytaj dalej »
12 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 9
Nowe ławki w Chojnowie

Gdy tuż po ukończeniu prac rewitalizacyjnych w Chojnowie zapytaliśmy mieszkańców o efekty część narzekała na niewielką ilość ławek w mieście. W ostatnim czasie tuż przy ulicach, w skrajnie odległych częściach miasta pojawiło się pięć nowych miejsc do siedzenia.

czytaj dalej »