facebook twitter nk
Ładuję

Archive - November 2014

27 November 2014, admin, All comments: 0

We wtorek został znaleziony pies,błąkający się obok stacji PKP. Pies prawdopodobnie zgubił właściciela.Ma obrożę, jest bardzo zadbany, zdrowy (oglądał go weterynarz), posłuszny, łagodny i skory do zabawy.

read more »
27 November 2014, Redaktorka, All comments: 0
Samorządowy Informator SMS to system umożliwiający łatwe i szybkie przekazywanie informacji drogą sms-ową między mieszkańcami Gmin i Miast w Polsce. Przypominamy, że taki sposób przekazu informacji, wiosną zeszłego roku, został również udostępniony dla miasta Chojnów.
read more »
27 November 2014, admin, All comments: 0

Dziś około godziny 10.00 na ul. Dąbrowskiego doszło do kolizji drogowej. Śmieciarka cofając, uderzyła w stojącego za nią Passata. Ze względu na brak ofiar i zablokowanie przejazdu, kierowcy od razu usunęli pojazdy z jezdni.

read more »
26 November 2014, Redaktorka, All comments: 2
Wykup gruntów pod oczyszczalnie ścieków w Goliszowie rozpoczął się już w 1990 roku kiedy miasto i gmina Chojnów stanowiły jeszcze jeden organ. Kiedy między miastem a gminą doszło do rozłamu, nie od razu podzielono grunty. Oczyszczalnia ścieków stanęła pod znakiem zapytania. Pierwsze uregulowania stanu prawnego miały miejsce w lipcu tego roku. 14 listopada br. doszło do zniesienia współwłasności na podstawie aktu notarialnego i oczyszczalnia oficjalnie stała się własnością Chojnowa.
read more »
26 November 2014, admin, All comments: 0
23 czerwca br. zatwierdzony został podział budżetu dla bibliotek publicznych na rok 2014. Wśród z nich znalazła się między innymi Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Pierwszym z priorytetów projektu było zakupienie nowości wydawniczych do bibliotek, z czego minimum 1/3 zakupu miała dotyczyć publikacji dla dzieci i młodzieży.
read more »
27 November 2014, Maciek, All comments: 0
Kolejna inwestycja została zakończona, jeszcze nie oddano obiektu w SP4 do użytku, ale wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Sala zmieniła się nie do poznania. Nowa nawierzchnia, która posiada warstwę amortyzującą na pewno spełni oczekiwania wielu uczniów. Dodatkowo przebudowane zostały szatnie, w których pojawiły się prysznice. Nowy kompleks szatniowo sanitarny wygląda bardzo dobrze.
read more »
26 November 2014, admin, All comments: 0

Światowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki- w 2002 roku. Z tej okazji w chojnowskich przedszkolach i Bibliotece Miejskiej przygotowano dla najmłodszych moc atrakcji.

read more »
26 November 2014, Maciek, All comments: 0
Dziś około godziny 8:00 przy skrzyżowaniu ulic Wolności i Reja doszło kolizji drogowej. Kierujący pojazdem marki Kia jadąc od rynku w kierunku tzw. „betonowego mostu” prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Auto zmieniło pas ruchu i tym samym zahaczyło jadący z naprzeciwka samochód marki Renault. Finalnie kierowca zatrzymał się na betonowej części mostu uszkadzając przedni zderzak.
read more »
25 November 2014, admin, All comments: 3

Dziś około godziny 15.00 jeden z mieszkańców bloku przy ul. Sikorskiego 7 dostrzegł dym wydobywający się z ocieplenia dachowego budynku. Po zgłoszeniu podejrzenia pożaru,na miejscu pojawiła się chojnowska jednostka straży pożarnej. Godzinę później na miejsce zdarzenia przybyły również jednostki OSP Jaroszówka i OSP Niedźwiedzice.

read more »
25 November 2014, Obywatele w działaniu , All comments: 0
Jeśli jesteś przedstawicielem NGO lub JST z regionu legnickiego i chcesz podnieść swoją wiedzę na temat przeprowadzania konsultacji społecznych, weź udział w projekcie "Obywatele w działaniu w podregionie legnickim" realizowanym w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

read more »