facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - listopad 2014

15 listopad 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie , Wszystkich komentarzy: 1
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika wyróżnione! Prezentacja szkoły na konferencji EDUSCIENCE
13 listopada na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się konferencja podsumowująca 2 lata działania projektu Eduscience. Gościem honorowym był doradca Ministra Edukacji w Wielkiej Brytanii i ekspert w zakresie nowoczesnej dydaktyki - Colin Rose. Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie od samego początku uczestniczy w projekcie, którego zasadniczym celem jest zwiększenie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych przy wykorzystaniu nowoczesnych technik edukacyjnych
czytaj dalej »
14 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 16
Problemy z terenami pod inwestycje (video)

Chojnowska firma FeeRum już w czerwcu 2014 roku otrzymała zezwolenie na kolejne działalności w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Nowe inwestycje zostaną zrealizowane do końca 2018 roku a ich koszt wyniesie około 20 mln zł. Zarząd firmy FeeRum waha się jednak nad kupnem działek w okręgu chojnowskim, gdyż według nich koszt terenów jest zbyt wysoki. Odnosząc się do tematu skonfrontowaliśmy wypowiedzi prezesa firmy pana Daniela Janusza oraz obecnego burmistrza miasta - pana Jana Serkiesa.


czytaj dalej »
14 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dziękujemy uczestnikom biegu charytatywnego dla Marka Smolenia! (foto+video)

Charytatywny Bieg Rodzinny dla Marka Smolenia za nami. W piątkowe popołudnie, kilkudziesięciu mieszkańców Chojnowa i okolic zgromadziło się na boisku przy 109, aby wziąć udział w symbolicznym biegu dla Marka Smolenia.

czytaj dalej »
14 listopad 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Krzysztof Majewski z Rokitek weźmie udział w Mistrzostwach Świata Stihl Timbersports 2014.
Mieszkaniec naszej gminy – Krzysztof „Słoniu” Majewski z Rokitek przebywa obecnie na Mistrzostwach Świata Stihl Timbersports Series 2014 w Insbruku. Sportowiec pochodzący z naszej okolicy już nie pierwszy raz znalazł się z Reprezentacji Polski, która dzielnie walczy o zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach. Krzysztof Majewski jest specjalistą w konkurencji zwanej Single Buck polegającej na odcinaniu od kłody jeden krążek drewna przy pomocy olbrzymiej piły ręcznej.
czytaj dalej »
14 listopad 2014, Gabriela Seweryniak , Wszystkich komentarzy: 0
„Bez historii, mowy, sztuki; Bez mądrości tej z nauki naród się zamieni w bezimienny kraj”
Słowa piosenki Marka Grechuty przyświecały uczniom klasy II d Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie oraz ich wychowawczyni – Pani Gabrieli Seweryniak podczas przygotowań i przeprowadzenia montażu słowno – muzycznego pt. „Historia pisana słowem, muzyką, barwą”, który odbył się w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej 12 listopada br.
czytaj dalej »
14 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
O PÓŁNOCY ROZPOCZNIE SIĘ CISZA WYBORCZA
Piątek jest ostatnim dniem kampanii wyborczej. O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do końca głosowania, czyli do niedzieli do godziny 21.00.W czasie trwania ciszy wyborczej zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz wybranych kandydatów.
czytaj dalej »
14 listopad 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka powalczy o kolejne zwycięstwo. Jutro zagramy z Włókniarzem Mirsk.
Bardzo ważny sprawdzian czeka piłkarzy Ireneusza Chrzanowskiego. Chojnowianka w sobotę o godzinie 15:00 zmierzy się z Włókniarzem Mirsk. Nasz rywal nie spisuje się za dobrze w tegorocznych rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej. Goście, którzy pojawią się na murawie w Chojnowie zajmują obecnie trzynastą pozycję w tabeli. Ich statystyki nie są imponujące, bowiem ekipa z Mirska przegrywała dziesięciokrotnie, jeden raz zremisowała i zaliczyła trzy zwycięstwa.
czytaj dalej »
18 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapisy na II Chojnowski Miting Pływacki

Trwają zapisy na II Chojnowski Miting Pływacki pod Patronatem Burmistrza Chojnowa, który odbędzie się w najbliższą sobotę (22 listopada).

czytaj dalej »
14 listopad 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni Rokitki - Orla Wąsosz. Mecz na szcycie już w najbliższą niedzielę!
Już w najbliższą niedzielę na murawie pojawią się podopieczni Mirosława Dragana. Czarni Rokitki rozegrają jeden z najtrudniejszych spotkań ligowych. Rywalem będzie wicelider klasy okręgowej – Orla Wąsosz. Nasz niedzielny oponent spisuje się wyśmienicie w obecnej rundzie. Ekipa z Wąsosza zebrała do tej pory 28 punktów, z czego zaliczyła osiem zwycięstw, cztery remisy przegrywając zaledwie jeden raz.
czytaj dalej »
14 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 3
LIII.2014 sesja Rady Gminy Chojnów (video)

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video z ostatniej w VI kadencji sesji Rady Gminy Chojnów.

czytaj dalej »