facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - listopad 2014

13 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Zakończyliśmy ankietę dotyczącą frekwencji wyborczej

Wczoraj zakończyliśmy drugą ankietę dotyczącą uczestnictwa w wyborach samorządowych. Jak wynika z deklaracji internautów, frekwencja wyborcza będzie wyższa niż pokazywała to ankieta przeprowadzona wcześniej.

czytaj dalej »
13 listopad 2014, Ewelina Karpiak, Wszystkich komentarzy: 3
Z żołnierskim pozdrowieniem

Zbliżając się do obchodów bardzo ważnego dla wszystkich Polaków święta – Dnia Odzyskania Niepodległości, do Szkoły Podstawowej w Budziwojowie został zaproszony pan Damian Budz z Jednostki Wojskowej w Świętoszowie.

czytaj dalej »
13 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs "Wiedza o Polsce i Europie" rozstrzygnięty

W środę nagrodzono laureatów konkursu „Wiedza o Polsce i Europie”, który odbył się pod patronatem Kazimierza M. Ujazdowskiego - Posła do Parlamentu Europejskiego. W konkursie wzięło udział 30 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.

czytaj dalej »
13 listopad 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Zapraszamy Państwa na charytatywny Bieg Rodzinny dla Marka Smolenia. Liczymy na Was!
Już w najbliższy piątek o godzinie 17:00 odbędzie się Bieg Rodzinny dla Marka Smolenia. Będzie to impreza charytatywna podczas której prowadzona będzie kwesta do puszek na rzecz poszkodowanego w wypadku chojnowianina. Stan pana Marka nie poprawia się, potrzebna jest ciągła rehabilitacja, która może przynieść poprawę zdrowia.
czytaj dalej »
12 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Strzelanina w Chojnowie We wtorek, około godz. 22.00 na jednej z chojnowskich ulic znaleziono mężczyznę z raną postrzałową. Ranny trafił do legnickiego szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia legnicka policja i prokuratura. Z uwagi na dobro śledztwa, na chwilę obecną organy ścigania nie udzielają szczegółowych informacji.
czytaj dalej »
12 listopad 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 53
Miejskie obchody Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Jak co roku, władze miasta, gminy oraz mieszkańcy nadali temu dniu szczególnego wymiaru. Wzorem lat ubiegłych, obchody Święta Niepodległości składały się z trzech części- uroczystego złożenia kwiatów pod obeliskiem, mszy świętej w Intencji Ojczyzny oraz koncertu okolicznościowego w Domu Schrama.

czytaj dalej »
12 listopad 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
Depresja - smutek, który przeszkadza normalnie żyć. Żywienie ma wpływ na jej leczenie.

WHO alarmuje o liczbie chorych na depresję. Szacuje się, że coraz więcej ludzi zmaga się z jej objawami. Depresja dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn, a najwięcej zachorowań dotyczy ludzi w wieku 15-30 lat. Choroba kojarzy się głównie z obniżonym nastrojem, chwilowym brakiem energii, ale w rzeczywistości to skomplikowane schorzenie o wielu podłożach. Wymaga pomocy psychiatry, terapeuty, zmiany diety i świadomości pacjenta o groźnych dla zdrowia i życia skutkach tej choroby.

czytaj dalej »
12 listopad 2014, Adam Piróg , Wszystkich komentarzy: 0
Kolejka Gminnej Ligi Piłki Siatkowej za nami!

W ubiegłą sobotę, na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Krzywej, rozpoczęły się rozgrywki XIII edycji Gminnej Ligi Piłki Siatkowej, organizowanej przez Zrzeszenie LZS na zlecenie Urzędu Gminy Chojnów.

czytaj dalej »
11 listopad 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Grad żółtych, jedna czerwona kartka i podział punktów w meczu z udziałem Czarnych Rokitki
Czarni Rokitki dziś o 13:00 rozpoczęli walkę o kolejne punkty ligowe. Rywalem była Stal Chocianów. Mecz odbył się na wyjeździe, jednak sami zawodnicy nie odczuli braku kibiców. Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie i nic nie wskazywało na to, że będzie tak emocjonujące. Obie drużyny skupiły się na grze w środku pola. Brakowało klarownych sytuacji podbramkowych.
czytaj dalej »
11 listopad 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Dzień Niepodległości w oczach Gimnazjum nr 1
W ubiegłym tygodniu, w związku z nadchodzącym Dniem Niepodległości, gimnazjaliści z popularnej jedynki odbyli apel podczas którego poruszono tematykę dnia dzisiejszego. Już na jego początku przypomniano wszystkim o fakcie, że Polska odzyskała wolność 96 lat temu. Młodzi uczniowie odśpiewali Hymn Narodowy oraz inne pieśni patriotyczne. Wszystko odbywało się w odpowiedniej dla tego dnia oprawie zarówno muzycznej, jak i wizualnej.
czytaj dalej »