facebook twitter nk
Ładuję

Archiwum - grudzień 2014

31 grudzień 2014, Champion Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Klub Sportowy Champion Chojnów Powiat Legnicki pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Życzymy wszystkim mieszkańcom naszego miasta i gminy, naszym kibicom, wielu radosnych chwil, samych sukcesów zarówno tych zawodowych, jak i w życiu prywatnym oraz spełnienia wszystkich marzeń.
czytaj dalej »
31 grudzień 2014, OSP KSRG Rokitki, Wszystkich komentarzy: 0
Koniec roku to czas podsumowań... Nie inaczej jest w OSP KSRG Rokitki! W mijającym roku zaliczyliśmy 53 zdarzenia, mniej lub bardziej poważne. Wśród nich były między innymi: wypadki drogowe z udziałem osób poszkodowanych; pożary budynków, łąk i lasów, plamy oleju; gniazda os i szerszeni czy zabezpieczenie niewybuchu.
czytaj dalej »
31 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 1
Noc sylwestrowa zbliża się co raz większymi krokami. Pamiętajmy o bezpiecznym obchodzeniu się z materiałami pirotechnicznymi. Większość z nich jest prawidłowo wykonana i oznakowana, lecz na naszym rynku pojawiają się i takie fajerwerki, które zagrażają naszemu bezpieczeństwu i mogą doprowadzić do wypadku.
czytaj dalej »
30 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Urząd Gminy Chojnów otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek wsi Jaroszówka o piesku, który błąkał się w okolicach drogi wojewódzkiej nr 335 z Chojnowa do Jaroszówki. Piesek jest bardzo łagodny i przyjazny, rasy mieszanej, nieduży, długowłosy o maści czarno-białej. W momencie znalezienia miał na sobie brązową obrożę. Aktualnie piesek znajduje się pod opieką mieszkanki Jaroszówki, która jednak nie ma warunków ani możliwości, aby go zatrzymać na stałe.

czytaj dalej »
29 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1

Dziś o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu zakupionego dla Komisariatu Policji w Chojnowie. Zakup ten został sfinansowany przez Komendę Główną Policji, Gminę Miłkowice, Gminę Chojnów oraz Miasto Chojnów.

czytaj dalej »
30 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2

Przypinanie kłódki do mostu na znak miłości jest rytuałem odprawianym na całym świecie.Choć idea wieszania kłódek nie jest nowa, stała się popularna w 2006 r., kiedy pisarz Federico Moccia w powieści „Tylko Ciebie chcę” umieścił scenę, w której główni bohaterowie, na znak miłości przypięli kłódkę na rzymskim moście Ponte Milvio. Od tego czasu „kłódkomania” ogarnęła cały świat.

czytaj dalej »
29 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
W związku z pojawieniem się ptasiej grypy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Legnicy prosi o niezwłoczną informację o zauważonych padnięciach ptaków lub innych zauważonych niepokojących objawach występujących u dzikich ptaków.
czytaj dalej »
29 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 3

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi oskarżyła niebezpiecznego recydywistę z Chojnowa o dokonanie szeregu przestępstw.25-letni Andrzej Ś. działając sam groził przestępstwem chłopakowi swojej siostry i ranił maczetą kolegę, a wspólnie z innymi osobami ukradł automat do gier i stare akumulatory.

czytaj dalej »
30 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0

Dostępny jest plan zimowego utrzymania dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych na terenie Gminy Chojnów. Plan zawiera kontakty do osób odpowiedzialnych za stan poszczególnych odcinków dróg. Wymieniono w nim również 9 rejonów zimowego utrzymania, które mają pierwszeństwo w odśnieżaniu. Dodatkowo wskazano miejsca niebezpieczne: zakręty, podjazdy, zjazdy, skrzyżowania, zatoki autobusowe, które będą posypywane mieszanką piaskowo- solną.

czytaj dalej »
27 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 1
Przez ubiegłe trzy dni w Polsce miały miejsce aż 654 pożary. Zginęło w nich 15 osób, a 37 zostało rannych.
czytaj dalej »