facebook twitter nk
Ładuję

Prace wykończeniowe na Legnickiej. Niedługo pojedziemy nowym mostem [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 12 luty 2019, 15:49 Wszystkich komentarzy: 2

Nowy most na Legnickiej - pomimo zimy - w szybkim tempie nabiera kształtów. Na placu budowy trwają już prace wykończeniowe.

Stary most, na miejscu którego budowana jest nowa przeprawa, został wyburzony na przełomie czerwca i lipca 2018 roku z powodu złego stanu technicznego. Wcześniej do użytku oddano most tymczasowy, dzięki któremu ruch w tym miejscu odbywa się bez większych przeszkód. Nowy obiekt budowany jest na zlecenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu w koncepcji zaprojektuj i zbuduj przez wyłonioną w przetargu firmę Probudowa Drożdzal Adam z Sosnowca.

Na miejscu zakończono już wylewanie asfaltu. Obecnie trwa m.in. montaż barierek.

Co ciekawe, oprócz tradycyjnych barierek wzdłuż krawędzi mostu, montowane są również bariery energochłonne po obu stronach jezdni - co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu.

Nowa przeprawa została zaprojektowana w klasie obciążeń A (50 t). Szerokość użytkowa jezdni na moście wynosi 2x3,5 metra. Ponadto po obu stronach powstają chodniki o szerokości 2 metrów każdy, których nawierzchnia wykonywana jest z odpornej na ścieranie oraz promienie UV żywicy epoksydowo-poliuretanowej.


Komentarze

Rok temu prace nad mostem nawet nie ruszyły, gdyż ponoć była zima. Odsyłam tutaj: http://chojnow.pl/news/news/view/id/8902 . W tym roku praca wre mimo momentami nawet 10-stopniowego mrozu. To jak to jest?
zgłoś komentarz
dobrze,a co z mostem przy ulicy Złotoryjskiej,kiedy ruszą prace remontowe?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.