facebook twitter nk
Ładuję

Miasto wesprze finansowo sportowców. Znamy planowane kwoty dotacji

Autor Kasia_
Data utworzenia: 13 luty 2019, 10:12 Wszystkich komentarzy: 1

W przyszłym tygodniu zbierze się komisja, która podejmie ostateczną decyzję w sprawie kwot dotacji, jakie w tym roku otrzymają chojnowskie kluby sportowe. Znamy kwoty, jakimi samorząd planuje zasilić budżety klubów sportowych i przeznaczyć na rozwój lokalnego sportu.

Z miejskiego budżetu największe wsparcie ma otrzymać KS Chojnowianka, na której konto prawdopodobnie trafi aż 102000 zł. Kwota ta jednak nie będzie swobodnie dysponowana, ponieważ ściśle określone zostały sumy, jakie mają trafić do zespołów w konkretnych grupach wiekowych, działających w ramach Chojnowianki. I tak seniorzy otrzymają wsparcie w wysokości 50000 zł, trampkarze i juniorzy młodsi 18000, młodzicy i trampkarze 16000, orliki i młodziki 12000, a na rozwój grupy żaków miasto przeznaczy 6000 zł.

Na wsparcie w wysokości 12000 zł z budżetu miasta mogą liczyć zespoły tańca nowoczesnego i aerobiku, które od wielu lat godnie reprezentują nasze miasto na licznych festiwalach i przeglądach tanecznych, odnosząc znaczące sukcesy.

23000 zł ma otrzymać UKS ORIENS, który dba o rozwój i sukcesy chojnowskich kolarzy.

Klub SFORA prawdopodobnie otrzyma 17000 zł.

Obecnie trwa konkurs ofert. Podane kwoty są prognozowane i mogą ulec zmianie podczas obrad komisji, choć jak zaznacza Urząd Miejski, w poprzednich latach to się nie zdarzało.

Komentarze

To jest jakiś paradoks,że nieporównywalnie największą kasę dostają ci,którzy nie odnoszą żadnych sukcesów.Ale cieszy,że w końcu ktoś dostrzegł zespoły taneczne,które co roku zdobywają wiele nagród.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.