facebook twitter nk
Ładuję

Mając blisko 3 promile ruszył w podróż autostradą

Autor admin
Data utworzenia: 15 luty 2019, 13:57 Wszystkich komentarzy: 0

Kara wiezienia do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 grozi skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy, który dzisiaj został zatrzymany na autostradzie A4.

- 15 lutego br. około godziny 08:30 funkcjonariusze legnickiego drogówki podczas patrolowania autostrady A-4 zwrócili uwagę na poruszający się całą szerokością jezdni pojazd marki BMW. Policjanci nabrali podejrzeń, że kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości dlatego postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert - Podczas sprawdzania dokumentów mundurowi wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Zatrzymanym okazał się 44-letni mieszkaniec Jawora, który za swoją nieodpowiedzialną jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Dzisiaj od samego rana Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzą działania pod nazwą „Bezpiecznie po autostradzie i ekspresówce”. Ich głównym celem jest zwrócenie uwagi kierowcom na podstawowe zasady bezpieczeństwa i przypomnienie, jakich niebezpiecznych zachowań na tego typu drogach należy unikać.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.