facebook twitter nk
Ładuję

Znamy listę zadań, na które będzie można głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 15 luty 2019, 14:53 Wszystkich komentarzy: 0

Mieszkańcy Gminy Chojnów składanie wniosków do nowej edycji GChBO mają już za sobą. Po weryfikacji okazało się, że w tym roku głosowaniu poddanych zostanie 37 projektów na kwotę łączną 398 499,98 zł.

- Jestem dumny z naszych mieszkańców, którzy cały czas pokazują swoje zaangażowanie i tworzą nowe pomysły. Dlatego jestem przekonany, że warto ten budżet rozwijać. Nie wszystkie pomysły są innowacyjne, ale każdy z nich jest na pewno potrzebny społeczności danej miejscowości – powiedział Wójt Gminy Chojnów. Andrzej Pyrz dodał, że aktywny udział w Gminnym Chojnowskim Budżecie Obywatelskim wzmacnia więzi lokalne oraz daje poczucie wpływu na funkcjonowanie gminy.

- Pod ocenę mieszkańców oddajemy 37 zadań – poinformowali członkowie Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego, którzy weryfikowali złożone wnioski. Dotyczą one głównie poprawy bezpieczeństwa w miejscowościach, tj. rozbudowy i zagęszczenia oświetlenia ulicznego. Wśród zadań zgłaszanych do Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego wiele z nich związanych jest także z budową lub doposażeniem placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Ciekawą propozycję złożyli mieszkańcy Witkówka, którzy proponują zakup i montaż nowoczesnych gier podwórkowych z masy termoplastycznej a także mieszkańcy Jerzmanowic, którzy planują renowację zabytkowych drzwi w sali wiejskiej. W tym roku formuła zasad GChBO przewidywała możliwość wydatkowania środków na remonty świetlic, co do tej pory była niemożliwe. Mieszkańcy ochoczo odpowiedzieli na zmiany zasad, złożono kilka wniosków obejmujących zakup i montaż klimatyzatorów lub malowanie ścian w świetlicach wiejskich. – Cieszę się, że sygnały o potrzebie zwiększenia wachlarza możliwości zadań, które do nas docierały, odzwierciedliły się w złożonych wnioskach - komentuje Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz – świadczy to o bardzo dobrej współpracy z mieszkańcami.

10 marca 2019 r. w godzinach 10.00 - 14.00 będzie można oddać głos na projekt, który zostanie w tym roku zrealizowany w ramach GChBO. Tradycyjnie głosowanie odbędzie się w wyznaczonych punktach na terenie Gminy Chojnów, w których będą wyłożone urny do głosowania. Lista punktów do głosowania jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Chojnów pod adresem: www.gmina-chojnow.bip.net.pl. Prawo udziału w głosowaniu mają wszyscy mieszkańcy Gminy Chojnów, ujęci w rejestrze wyborców Gminy Chojnów.

Mieszkańcy mogą oddać swój głos poprzez postawienie znaku „X” przy jednym projekcie spośród wszystkich umieszczonych na karcie do głosowania. Każdy uprawniony mieszkaniec Gminy może wziąć udział w głosowaniu tylko jeden raz, wypełniając kartę do głosowania w formie papierowej.

Pełna lista zgłoszonych projektów:


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.