facebook twitter nk
Ładuję

Królewska gra – relacja z VIII Turnieju Szachowego o Puchar Polskiej Miedzi

Autor Kasia_
Data utworzenia: 23 luty 2019, 21:06 Wszystkich komentarzy: 0

Dziś w Hali Sportowej przy ul. Matejki odbył się VIII Turniej Szachowy o Puchar Polskiej Miedzi organizowany przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie, który w naszym mieście stał się już tradycją i na stałe wpisał się w kalendarz imprez. Turniej ma na celu popularyzację tej szlachetnej gry w środowisku lokalnym i ogólnopolskim.

Do rywalizacji przystąpiło 129 miłośników królewskiej gry – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Na liście uczestników znalazło się wielu mistrzów i arcymistrzów nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy, Białorusi i Rumunii.

Był to jednodniowy turniej szachów szybkich, kategorii OPEN, rozgrywany systemem szwajcarskim – 9 rund po 10 minut + 5 sekund na ruch na każdego zawodnika. Turniej zostanie zgłoszony do oceny rankingowej FIDE w szachach szybkich.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia Rafał Siwik.

Łączna pula nagród w Turnieju przekroczyła 5000 zł. Oprócz najlepszych zawodników i zawodniczek z poszczególnych kategorii wiekowych nagrodzono także najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz najlepszego chojnowianina.

A do kogo powędrowały nagrody? Odsyłamy do oficjalnych wyników rywalizacji.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.