facebook twitter nk
Ładuję

SP4news: Agnieszka Jakubiak finalistką Olimpiady Kopernika! / Sportowe sukcesy i MegaMisja

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 25 luty 2019, 10:15

Z cyklu „Prymusi SP4”- Agnieszka Jakubiak finalistką Olimpiady Kopernika!

Wiara w możliwości naszych uczniów nigdy nas nie opuszcza. Wciąż nas miło zaskakują swoja pracowitością, wytrwałym dążeniem do celu i rozwijanymi kompetencjami. Ku naszej uciesze dotarła do nas kolejna znakomita wiadomość! Agnieszka Jakubiak- uczennica klasy VIIIc, zakwalifikowała się do trzeciego, finałowego etapu Olimpiady Kopernika, konkursu organizowanego przez dyrekcję i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie. Agnieszka mierzy się z innymi uczestnikami z powiatu lubińskiego i innych powiatów ościennych w dziedzinie języka polskiego. Wartym podkreślenia jest fakt, iż Olimpiada Kopernika została oficjalnie zatwierdzona przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, a tym samym trafi na listę turniejów wiedzy, co znowu oznacza, że dla laureatów tego konkursu przyznane będą dodatkowe punkty rekrutacyjne na rok szkolny 2019/2020! Ósmoklasiści i trzeciogimnazjaliści walczą o punkty zażarcie, by dostać się do wymarzonej szkoły. Marzenia Agnieszki są bliskie spełnienia! Trzymamy mocno kciuki!

Sportowe sukcesy SP4!

Nie tylko pilna nauka zaprząta głowę uczniów naszej szkoły. Mając na uwadze ich zapał do sportu, staramy się sprostać ich potrzebom i wymaganiom, bo przecież ruch to zdrowie! Oddziały sportowe- klasa czwarta i piąta, wciąż przynoszą nam chlubę, ale dziś nie o nich! Ten tydzień rozpoczął się dla nas sportowym sukcesem siódmo i ósmoklasistów. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt wzięła udział w Powiatowych Zawodach w Piłkę Siatkową Szkół Podstawowych. Jak to zazwyczaj bywa, wielkie emocje i chęć zwycięstwa obudziła w reprezentantach SP4 sportowego ducha walki. Motywacja i wsparcie drużyny to najlepsza droga ku najwyższemu miejscu na podium… które wywalczyły zespoły z SP4! W poniedziałek dyplom za pierwsze miejsce odebrał zespół dziewcząt, zaś we wtorek ze zwycięstwa cieszyli się chłopcy! Krótko mówiąc SP4 górą! Oby tak dalej!


Mega przygoda z MegaMisją trwa!

Już trzeci rok z rzędu bierzemy udział w programie edukacji cyfrowej świetlic szkolnych MegaMisja. Zyskując doświadczenie w ubiegłych latach, doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne treści poruszane są w zakresie zadań przygotowanych dla Świetliczaków. Zadań, które dostarczają im wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie, mądrego korzystania z zasobów internetowych, ochrony danych osobowych, a także możliwości, jakie stwarza nowoczesna technologia. Dzieciaki w zabawowy, przystępny sposób wraz z animowanymi bohaterami- towarzyszącymi im przy każdym wyzwaniu- Julką, Kubą oraz Psotnikiem poznają ważne terminy, dowiadują się w jakich sytuacjach mogą się znaleźć i jak należy się zachować, a także praktycznie wykorzystują zyskaną wiedzę podczas korzystania ze sprzętów elektronicznych. Jednym z ostatnich ich zadań było nakręcenie pierwszego filmu- rola aktorów szczególnie przypadła do gustu naszym dzieciakom, ponadto poruszyli kwestię upubliczniania wizerunku w sieci, co obecnie zdarza się nagminnie, a także poznali wszystkie rodzaje mediów i tajniki ich działalności. W programie udział biorą drugo i trzecioklasiści uczęszczający do świetlicy, nam zaś towarzyszy spokój ducha, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uczniowie SP4 rozwijali się i byli bezpieczni we wszystkich obszarach ich aktywności!