facebook twitter nk
Ładuję

Uczennica z Niedźwiedzic na świetnej drodze do kariery sportowej

Autor SP Niedźwiedzice
Data utworzenia: 13 marzec 2019, 10:24 Wszystkich komentarzy: 0

Wszyscy doskonale wiemy, że akrobatyka jest doskonałym przygotowaniem do uprawiania sportu, ale także uzupełnieniem treningu, niezależnie od uprawianej dyscypliny sportowej. Rozwija lub poprawia sprawność fizyczną i wszystkie zdolności motoryczne takie jak: siłę, gibkość, skoczność, szybkość, wydolność i koordynacje ruchową. Akrobatyka to ogólny i wszechstronny rozwój całego ciała. Treningi wyrabiają poprawne i zdrowe nawyki ruchowe, jak również kształtują piękną sylwetkę.

Uczennica naszej szkoły, 11-letnia Lidia Janczak, już od kilku lat realizuje się w tej, jakże wymagającej dyscyplinie sportowej. Jej znakomite osiągnięcia ciągle nas zaskakują. 15.09.2018 r. wzięła udział w Ogólnopolskich Zawodach Pole Dance w Bydgoszczy. Po przejściu wstępnych kwalifikacji w czerwcu, jury wybrało 15 uczestniczek w kategorii Kids do 12 lat, w tym naszą Lidię. Konkurencja była bardzo silna. Udział brały wielokrotne mistrzynie Polski. Po wspaniałym występie okazało się że Lidia pokonała 13 dziewczynek i zakończyła zawody na podium zdobywając srebrny medal.

Kilka tygodni później,24 listopada, po ciężkiej rywalizacji kwalifikacyjnej, dziewczynka dostała się na Międzynarodowe Akademickie Zawody Pole Dance w Bydgoszczy i zajęła wysokie 3. miejsce. Ciężka praca i wielogodzinne treningi zostały uwieńczone kolejnym sukcesem. Na początku tego roku Lidia, jako jedna z najmłodszych, uczestniczyła w Gali Mistrzów Sportu Gminy Chojnów i z dumą odebrała statuetkę oraz dyplom za zajęcie 6. miejsca w tymże konkursie. Lidziu, jesteś wspaniałą dziewczynką. Z całych sił trzymamy za Ciebie kciuki!

Grono Pedagogiczne SP NiedźwiedziceKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.