facebook twitter nk
Ładuję

Kaskadowy pomiar prędkości na głównych drogach

Autor admin
Data utworzenia: 23 maj 2019, 14:22 Wszystkich komentarzy: 1

Na terenie powiatu legnickiego od godzin porannych prowadzone są działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

- Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m. in. charakter prewencyjny. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami - informuje st. sierż. Anna Tersa.

Równolegle na pozostałych drogach o największym zagrożeniu wypadkowością, będą prowadzone działania „Prędkość”. Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

- Podczas działań policjanci będą przypominać, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że stracimy kontrolę nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych - czytamy w policyjnym komunikacie.

Komentarze

Wczoraj ani jednego patrolu nie spotkałem a to co wyprawiają kierowcy na DK94 to już eldorado jak autostrada A4. I jak w tym kraju ma być dobrze?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.