facebook twitter nk
Ładuję

Czerwcowe dyżury Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 07 czerwiec 2019, 17:34 Wszystkich komentarzy: 0

Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy - Tomasz Strojek - zaprasza mieszkańców powiatu legnickiego do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w zakresie ochrony konsumenckiej.

Spotkanie z mieszkańcami gminy Chojnów odbędzie się 14 czerwca w godzinach od 12:00 do 14:00 w siedzibie Urzędu Gminy Chojnów.

Na 28 czerwca zaplanowano konsultacje z mieszkańcami Chojnowa. Miejski Rzecznik Konsumentów czekać będzie od 12:00 do 14:00 w Domu Schrama.

Poradnictwo obejmuje sprawy dotyczące m.in.: kupna, sprzedaży na odległość oraz poza sklepem, telefonii stacjonarnej i komórkowej, telewizji kablowej, cyfrowej, satelitarnej, usług kurierskich, usług pocztowych, kredytów konsumenckich, ubezpieczeń, usług turystycznych, usług budowlanych, dostawy energii elektrycznej, ciepła, wody oraz umów o dzieło.

Miejski Rzecznik Konsumentów w przypadku podejrzenia naruszenia praw konsumentów może podjąć interwencję w indywidualnej sprawie konsumenckiej, dążąc do polubownego zakończenia sporu, wytaczać powództwa na rzecz konsumentów lub wstępować, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawie ochrony interesów konsumentów. Warto pamiętać również, że Miejski Rzecznik Konsumentów nie może zajmować się sprawami, w których stroną jest np. gmina, czy też wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe - nie jest również właściwy w sprawach egzekucji prowadzonych przez komorników sądowych.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.