facebook twitter nk
Ładuję

Kapela Trebunie-Tutki gwiazdą chojnowskich imienin Marii i Święta Wojska Polskiego

Autor admin
Data utworzenia: 30 lipiec 2019, 10:53 Wszystkich komentarzy: 0

Burmistrz Miasta Chojnowa zaprasza na chojnowskie obchody Święta Wojska Polskiego oraz imieninowe spotkanie Marii, Maryś, Marysieniek... Zobacz program wydarzenia.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę stoczonej w 1920 roku Bitwy Warszawskiej, zakończonej taktycznym zwycięstwem wojski polskich nad bolszewickimi. Jest to najważniejsze święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej; ponadto przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, jest to jednak związane z obchodzonym tego samego dnia liturgicznym świętem Wniebowzięcia Matki Bożej.

O godzinie 10:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny odbędzie się Msza Święta w intencji Wojska Polskiego. Na godzinę 11:15 zaplanowano uroczystość upamiętniającą obrońców Ojczyzny pod obeliskiem na ulicy Chmielnej.

Imieninowe spotkania Marii rozpoczną się o godzinie 15:00 na Rynku. W części artystycznej zaprezentują się:

16:00: duet Lenar & Skrzypczak - projekt zainspirowany dziełami znanych autorów i kompozytorów związanych z piosenką literacką.

17:00: Chojnowski Chór Skoranta

18:30: kapela Trebunie-Tutki - muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki świata w Europie, a także Azji i Ameryce Północnej.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.