facebook twitter nk
Ładuję

Nauczycielskie święto w Niedźwiedzicach [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 16 październik 2019, 13:03 Wszystkich komentarzy: 0

15 października w Sali Wiejskiej w Niedźwiedzicach odbyło się uroczyste spotkanie Wójta Gminy Chojnów z pracownikami oświaty z terenu gminy Chojnów. Wydarzenie było okazją do wyróżnienia nauczycieli i pracowników oświaty za szczególne zaangażowanie w życie szkół.

Obchodzony od 1972 roku Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i była pierwszą w Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.

- Wszyscy obecni tu dzisiaj nauczyciele są kontynuatorami pięknych idei ukształtowanych przez wieki - zaznacza Anna Banaszek - kierownik Referatu Promocji i Kultury w Urzędzie Gminy - Za te wysiłki, dzięki którym młodzi ludzie mogą godnie wypełniać rolę obywatela, pracownia i rodzica, pragniemy dziś serdecznie podziękować. Wiemy, że to praca niełatwa, która wymaga szczególnych predyspozycji i poświęcenia - dodaje.

Jak zaznacza Wójt Andrzej Pyrz, miniony rok szkolny to przede wszystkim kolejny rok wprowadzania reformy oświaty, z którą na szczęście udało się uporać. - Realizujemy programy unijne dzięki którym kupujemy wyposażenie do kolejnych pracowni, tablice multimedialne, komputery czy nawet roboty. Są dodatkowe zajęcia, poszerzamy wiedzę, kompetencje i umiejętności naszych uczniów, ale też dzięki pozyskanym pieniądzom unijnym - a jest to kwota niebagatelna bo blisko 2,5 mln zł - nasi uczniowie wyjeżdżają na darmowe wycieczki i są to wycieczki niezapomniane - dodaje, porównując lokalne placówki do szkół we Wrocławiu, które często ustępują naszym pod względem wyposażenia czy estetyki - Jeżeli chodzi chodzi o oświatę naprawdę mamy czym się chwalić - to efekt pracy dyrektorów, nauczycieli, wszystkich pracowników administracji, obsługi i dzięki Wam, Waszej pracy i zaangażowaniu, nasze dzieci mogą się kształcić w takich warunkach - komentuje włodarz gminy.

Gminne święto nauczycieli było także okazją do wyróżnienia nauczycieli i pracowników oświaty za szczególne zaangażowanie w życie szkoły. W tym roku na wnioski dyrektorów szkół nagrodzeni zostali:

na wniosek dyrektor Wiesławy Szapował (ZSP Rokitki): Krystyna Kaczka, Gabriela Seweryniak, Katarzyna Chrząszcz

na wniosek dyrektor Jolanty Bekaluk-Pyrz (SP Krzywa): Aneta Bernat, Joanna Socha, Marzena Pięta

na wniosek dyrektor Wandy Gregoryńskiej (SP Stary Łom): Danuta Karaś, Adam Łukasiewicz

na wniosek dyrektor Violetty Urban (SP Niedźwiedzice): Zuzanna Józefów, Małgorzata Zdanek, Paulina Rajczakowska

na wniosek dyrektor Cecylii Filipowicz (SP Budziwojów): Adam Bielecki, Wioletta Bielecka

na wniosek dyrektora Macieja Cieśli (SP Okmiany): Violetta Kozłowska, Dorota Żurawska

Nagrody otrzymali również sami dyrektorzy.

Niedźwiedzicka uroczystość została uświetniona koncertem "Polskie przeboje wszechczasów". Wszyscy obecni tego dnia nauczyciele otrzymali od Wójta Gminy Chojnów pamiątkowe filiżanki.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.