facebook twitter nk
Ładuję

Chojnowski basen po raz kolejny będzie gościł Otyliadę

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2020, 16:29 Wszystkich komentarzy: 0

Chojnowski Basen Miejski po raz kolejny pojawia się na liście organizatorów Nocnego Maratonu Pływackiego Otyliada. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywać będzie się na kilkudziesięciu pływalniach w całej Polsce w nocy z 14 na 15 marca.

Dla jednych Otyliada jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Od 2014 roku Otyliada odbywająca się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” ma zasięg ogólnopolski, a jej celem jest popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej, mającej ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Od kilku lat w akcji udział bierze chojnowski Basen Miejski. W minionym roku w lokalnej edycji akcji udział wzięło 42 uczestników, którzy łącznie przepłynęli dystans 490.000 km! Najlepszy rezultat osiągnął Krzysztof Gajewski - 40.100 km.

Spore zainteresowanie chojnowską Otyliadą to także powód do dumy dla władz miasta. W minionym roku burmistrz Chojnowa, uznając, że maraton jako promocja sportu i pływania jest najlepszą inwestycją we własne zdrowie, ufundował 6 pucharów, dla najlepszych zawodników, najlepszej kobiety oraz najlepszych reprezentantów naszego miasta.

Zapisy uczestników trwają od 2 stycznia do 20 lutego na stronie Otyliady.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.