facebook twitter nk
Ładuję

Kryminalni z Chojnowa zatrzymali trzech spraców rozboju

Autor admin
Data utworzenia: 01 luty 2020, 19:15 Wszystkich komentarzy: 0

Kryminalni z Chojnowa ustalili a następnie zatrzymali trzech sprawców rozboju, do którego doszło w ostatnim czasie na terenie Gminy Miłkowice. Wracający ze sklepu 21-latek został zaatakowany przez nich. Sprawcy poprzez kopanie i bicie rękami i drewnianym kijem doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności a następnie zabrali należącą do niego saszetkę z zawartością trzech telefonów, portfel i dokumenty, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia.

- W piątek 17 stycznia br. przed godziną 22:00, Komisariat Policji w Chojnowie został powiadomiony, że na terenie Gminy Miłkowice grupka mężczyzn dokonała rozboju na 21-letnim mężczyźnie. Na miejsce natychmiast udali się chojnowscy policjanci. Jak się okazało 21-latek wracając ze sklepu z zakupami został zaatakowany przez grupę mężczyzn, którzy poprzez kopanie, uderzanie pięściami i niebezpiecznym narzędziem w postaci kija bejsbolowego doprowadzili do stanu bezbronności, po czym zabrali należącą do pokrzywdzonego saszetkę z zawartością trzech telefonów komórkowych, portfel i dokumenty a następnie zbiegli z miejsca zdarzenia. Wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę około 500 zł - informuje sierż. szt. Anna Tersa z biura prasowego legnickiej policji.

W toku wykonywanych czynności kryminalni z Komisariatu Policji w Chojnowie ustalili kim są sprawcy tego rozboju. Po dwóch dniach od zdarzenia dwóch z nich zostało zatrzymanych, trzeciego sprawcę policjanci zatrzymali kilka dni później. Wszyscy trzej to mężczyźni w wieku od 22 do 29 lat zamieszkujący powiat legnicki.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy i Komisariatu Policji w Chojnowie zastosował wobec wszystkich trzech sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara od 3  do 12 lat pozbawienia wolności.

materiały prasowe / KMP Legnica

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.