facebook twitter nk
Ładuję

Gminy zagłębia miedziowego i powiatu górowskiego zacieśniają współpracę

Autor admin
Data utworzenia: 02 luty 2020, 19:37 Wszystkich komentarzy: 0

Wójt Andrzej Pyrz oraz burmistrz Jan Serkies podpisali deklarację intencji zawiązania współpracy między gminami, miastami i powiatami Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Projekt łączy siły 32 samorządów z naszego regionu.

Włodarze gmin i powiatów wyrażają wolę podjęcia wspólnych działań na rzecz ustanowienia partnerstwa, pogłębiającego współpracę i integrację terytorialną w celu zoptymalizowania wykorzystania szans i potencjałów rozwojowych w przyszłym okresie programowanie budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

- Deklaracja gmin i powiatów Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego stanowi wyraz woli naszej współpracy, jak również świadectwo odpowiedzialności za równomierny i zrównoważony rozwój terytorialny naszego podregionu i całego Dolnego Śląska - czytamy w deklaracji.

Deklaracja nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań finansowych ani prawnych dla którejkolwiek ze stron.

Legnicko-Głogowski Obszar Funkcjonalny ma na celu wykorzystanie potencjału około 250 tysięcy mieszkańców powiatów: głogowskiego, górowskiego, legnickiego, lubińskiego i polkowickiego. Jak zaznacza prezydent Legnicy, prace nad projektem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych trwały od jesieni 2019 roku.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.