facebook twitter nk
Ładuję

Gmina wiejska doczeka się żłobka?

Autor admin2
Data utworzenia: 18 luty 2020, 16:22 Wszystkich komentarzy: 0

Z inicjatywy Karoliny Struskiej na ręce wójta gminy Chojnów Andrzeja Pyrza trafiła petycja z prośbą o utworzenie gminnego żłobka, pod którą podpisało się 153 młode matki z terenu gminy.

Brak tego typu placówki na terenie naszej gminy to dość poważny problem, z którym borykają się rodzice dzieci do 3 roku życia. Konsekwencją tego stanu rzeczy są problemy z rozwinięciem kariery zawodowej przez młode matki. Najmłodsi mieszkańcy gminy są też pozbawieni możliwości rozwijania się pod okiem wykwalifikowanych opiekunów, którzy zatrudniani są w żłobkach.

Rodzice małych dzieci, mieszkający w gminie Chojnów, czują się sfrustrowani, poszkodowani i rozżaleni, że mają znacznie gorszy dostęp do usług publicznych, niż ma to miejsce w obszarach miejskich, chociaż opłacają równie wysokie podatki i wspierają oraz angażują się w działania mające na celu rozwój naszej gminy.

Z tego powodu na ręce wójta gminy Chojnów Andrzeja Pyrza wpłynęła petycja o otwarcie na terenie gminy publicznego żłobka lub rozważenie dofinansowywania placówek niepublicznych, do których mogłyby uczęszczać dzieci z gminy Chojnów.

Rodzice podkreślają, że brak żłobka na terenie naszej gminy jest niezgodny z obecną polityką prorodzinną i walką z bezrobociem. Otwarcie tego typu placówki znacząco wpłynęłoby na aktywizację zawodową młodych kobiet i było ogromnym wsparciem dla młodych rodziców.

Aktualnie czekamy na oficjalną odpowiedź z Urzędu Gminy. O sprawie będziemy informować na bieżąco.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.