facebook twitter nk
Ładuję

I Chojnowski Festiwal Chórów Młodzieżowych przed nami!

Autor admin
Data utworzenia: 11 czerwiec 2012, 15:31 Wszystkich komentarzy: 3
I Chojnowski Festiwal Chórów Młodzieżowych przed nami!

16 czerwca 2012 r. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbędzie się I Chojnowski Festiwal Chórów Młodzieżowych. Patronat nad wydarzeniem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego – Lidia Geringer de Oedenberg.

Na Festiwalu wystąpi 7 chórów młodzieżowych – z Wrocławia, Kuropatnika, Bolesławca, Jeleniej Góry, Jarocina oraz Legnicy.

Przesłuchania chórów rozpoczną się o godzinie 9:45 występem Chóru Zespołu Szkół nr 14 z Wrocławia. Każdy występ potrwa około 15 minut. Zwycięzców poznamy o godzinie 13:30, nastąpi wówczas wręczenie nagród i koncert laureatów.

Finałem I Chojnowskiego Festiwalu Chórów Młodzieżowych będzie wspólne wykonanie utworów finałowych Festiwalu: Ave Verum Corpus W. A. Mozarta i Gaude Mater Polonia w opr. J. Klonowskiego.

Powodzenie pierwszej edycji Festiwali zagwarantuje naszemu miastu obecność na chóralnej mapie Polski.

Regulamin I Chojnowskiego Festiwalu Chórów Młodzieżowych.
Komentarze

Szkoda, że nie wystąpi nikt z Chojnowa :(
zgłoś komentarz
Tak szkoda ale my chyba nie mamy w żadnej szkole chóru tylko kościelny i Skoranta ale to są już dorośli.. Może warto o tym pomyśleć drodzy nauczyciele..
zgłoś komentarz
Zgadzam się bardzo szkoda, że nie ma żadnego chóru z Chojnowa. Nawet tak śmiesznie my (Chojnów) organizatorami a nie wystawiamy reprezentantów. Godzina też taka dziwna czy nie lepiej by było taką imprezę zrobić popołudniu aby ludzie mogli przyjść posłuchać. Sobota rano to raczej pracowita część dnia.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.