facebook twitter nk
Ładuję

Kolejne spotkanie edukacyjne KP Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 16 czerwiec 2012, 15:07 Wszystkich komentarzy: 0
Kolejne spotkanie edukacyjne KP Chojnów

15 czerwca 2012 r. w szkole w Niedźwiedzicach odbyło się spotkanie edukacyjne dla uczniów zorganizowane przez KP Chojnów. Głównym tematem poruszanym podczas zbiórki było bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się wakacji. W spotkaniu poza policjantami uczestniczyła Elżbieta Kiełbasa – pracownik KRUS oraz ratownik Basenu Miejskiego w Chojnowie.

Podczas spotkania dzieci miały możliwość zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Aby urzeczywistnić działania przybyli do szkoły goście zabrali ze sobą wiele pomocnych przyborów takich jak fantom czy koc termiczny.


Ratownik medyczny na fantomie pokazał zgromadzonym jakie czynności prowadzone są w razie wypadku, lecz również na chętnych uczniach zaprezentował ułożenia ciała poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i innych.


Na koniec goście rozdali uczniom materiały edukacyjne oraz pamiątkowe upominki.

Była to kolejna z akcji edukacyjnych zorganizowana przez Komisariat Policji w Chojnowie. Spotkania te pozwalają najmłodszym – bo głównie do nich są skierowane – nabyć cenną wiedzę niezbędną do uniknięcia niebezpieczeństw, jakie czyhają na nich w trakcie przerwy wakacyjnej, lecz nie tylko.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.