facebook twitter nk
Ładuję

Zbiórka krwi w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 19 czerwiec 2012, 15:38 Wszystkich komentarzy: 0
Zbiórka krwi w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

W ostatnią sobotę – 16 czerwca 2012 r. w Chojnowie odbyła się coroczna zbiórka krwi. Zgłosiło się 26 chętnych osób co przełożyło się na prawie 13 litrów tego życiodajnego płynu.

Zbiórka odbyła się w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Szkoła już po raz czwarty gościła pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Cieszy, że zbiórka krwi powoli staje się tradycją w szkole, warto wspierać tak szczytne idee.

Frekwencja, mimo iż nie tak wysoka jak rok temu - według organizatorów - dopisała. Krew oddało 26 osób po 450 ml każdy, co daje łącznie prawie 13 litrów.

W sobotniej zbiórce udział wzięły zarówno osoby, które wielokrotnie oddawały krew, jak i debiutanci. Na fotelach w pokoju pielęgniarek spotkaliśmy również członków znanej doskonale w naszym mieście ekipy Quad-Cross Chojnów, którzy również postanowili podzielić się tym życiodajnym płynem z potrzebującymi.

26 osób jest całkiem dobrym wynikiem, choć nie znakomitym. Chojnowian stać na zdecydowanie więcej (w zeszłym roku oddano blisko 25 litrów krwi), jednak w wielu przypadkach marazm zwyciężył. Patrząc z nadzieją w przyszłość – do zobaczenia za rok!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.