facebook twitter nk
Ładuję

Zadbajmy o stan techniczny budynków w okresie zimowym

Autor admin
Data utworzenia: 30 styczeń 2013, 08:18 Wszystkich komentarzy: 0
Zadbajmy o stan techniczny budynków w okresie zimowym

W związku z występowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o obowiązku usuwania śniegu z dachów przez właścicieli, zarządców oraz użytkowników obiektów budowlanych.

Pierwszy z komunikatów wypuszczonych przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego przypomina właścicielom i zarządcom budynków o powierzchni zabudowy powyżej 2000 m2 oraz innych budynków o powierzchni powyżej 1000 m2 o obowiązkowej kontroli stanu technicznego budynków.

Drugi mówi o obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania obiektu budowlanego w przypadku występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, który leży po stronie właściciela i zarządcy budynków. Mowa tu głównie o odśnieżaniu budynków, usuwaniu zwisających sopli, brył itp.

W przypadku braku należytej dbałości o stan techniczny budynku osobom odpowiedzialnym grozi kara pieniężna.


Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.