facebook twitter nk
Ładuję

Start zawodniczek i zawodników UKK 'Oriens' na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Author: UKK 'Oriens' Chojnów
Creation date: 31 August 2015, 10:07 All comments: 0
W dniu 30.08.2015r. (niedziela) przy temperaturze 30° Celsjusza, w Tuszynie k. Dzierżoniowa rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w wyścigu kolarskim dwójkami na czas. Startowały zawodniczki i zawodnicy z województwa dolnośląskiego i województwa lubuskiego. Wyznaczony dystans 8,0 km z półmetkiem. Poszczególne zespoły dwuosobowe startowały w odstępach co 1 minuta.

W kategorii młodziczka (13-14 lat) Hanna Konarzewska i Anita Małek wywalczyły 4 miejsce na siedem startujących dwójek. Do III miejsca na podium dziewczynom zabrakło 5 sekund. W młodzikach (13-14 lat) Gracjan Fuławka i Szymon Musiał zajęli 6 miejsce na dziesięć startujących dwójek.

Młodzi sportowcy Uczniowskiego Klubu Kolarskiego „Oriens” w Chojnowie wywalczyli punkty: - w Ogólnopolskim Systemie Sportu dzieci i młodzieży do klasyfikacji Ministerstwa Sportu za rok 2015, - do Challenge (inaczej klasyfikacja) Dolnośląskiego Związku Kolarskiego na rok 2015, dziewczęta wywalczyły 8 pkt. z chłopcy 10 pkt.

W przesłanych zdjęciach wykonanych 200 m przed linią mety: na zdjęciu dziewczyn pierwsza z lewej strony jedzie Hanna Konarzewska, jako druga Anita Małek. W zdjęciach chłopców pierwszy z lewej jedzie strony Gracjan Fuławka i drugi Szymon Musiał.

Zawodnicy od września będą uczniami Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika, gdzie klub UKK 'Oriens' ma swoją siedzibę.

Klub UKK 'Oriens' Chojnów pragnie również podziękować sponsorom, którzy wsparli przygotowania do wyjazdu na zawody.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.